SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI I OPROŠTAJNA PRIREDBA OSMAŠA

Autor: Petra Bošnjak, 18. 8. 2024.

Završetak za novi početak

U našoj je školskoj dvorani 3. srpnja 2024. održana svečana podjela svjedodžbi kojom su osmaši završili osnovnoškolsko putovanje.

Svoje prve osnovnoškolske dane dvadeset i petero učenika 8.a i 8.b razreda započelo je s razrednicama Danicom Detić i Sanjom Požgaj, a završilo s razrednicama Majom Priher i Tajanom Cikojević.

Program svečane priredbe, koju su vodile Ema Kefelja (8. a) i Simona Benc (8. b), započeo je hrvatskom himnom. Nakon himne prikazan je filmić kojim su učenice Ema Fogec (8. a) i Nika Đurkas (8. b) dočarale osnovnoškolske dane naših osmaša. Svečanost se nastavila uz recital Zvjezdice u izvedbi članica dodatne nastave Hrvatskoga jezika: Ema Kefelja i Nika Ribić (8. a),  Simona Benc i Nika Đurkas (8. b).

Svoju eleganciju pokreta pokazali su učenici: Nika Ribić (8. a), Vito Dobranić (8. b), Nika Đurkas (8. b), Miran Palfi (8. b), Paula Mikić (8. a), Robert Milković (8. a), Ema Fogec (8. a), Luka Herceg (8. a), Klara  Žimbrek (8. b) i Petar Bosilj (8. b) izvevši bečki valcer, a uvježbala ih je učiteljica Jelena Keretić.

Recitiranjem pjesme književnika Ratka Zvrka, Tvoja staza, osmaši su po posljednji put zakoračili zajedničkom stazom. Ema Kefelja (8. a) pročitala je pismo osmaša u kojem su se oprostili i zahvalili svim učiteljima i djelatnicima škole, a kao znak zahvalnosti svima su uručeni unikatni privjesci koje su izradile Ema Kefelja, Nika Ribić i Paula Mikić (8. a), Simona Benc i Klara Žimbrek (8. b).

S osmašima se prikladnim riječima oprostila i ravnateljica Anđelka Rihtarić te je uručila novčanu nagradu i buket Emi Kefelja (8. a) za njezino predstavljanje škole, zalaganje, uspjeh te izvrsnost tijekom osnovnoškolskoga obrazovanja.

Na kraju su se osmašima obratile razrednice Maja Priher i Tajana Cikojević te im uručile svjedodžbe, a učenicima koji su tijekom svih osam godina ostvarili odličan uspjeh, uručene su pohvalnice i nagrade. Svečanost je završila izvedbom pjesme Gaudeamus igitur u kojoj su sudjelovali svi osmaši.

Generaciji 2023./2024. želimo puno uspjeha u daljnjem obrazovanju!

Ema Fogec (8. a) i Nika Đurkas (8. b)

« Rujan 2024 »