POKLADNI UTORAK U SVETOM ILIJI

Autor: Gordana Šimunec, 25. 2. 2020.

Male maškare preuzele Općinu Sveti Ilija

Vesela fašnička povorka, sastavljena od maskiranih učenika od 1. do 4. razreda naše Škole i njihovih učitelja, odlučila je pokladni utorak (25. veljače) obilježiti plesom na Trgu Josipa Godrijana u Svetome Iliji.

Dobre vile, klaunovi, vještice, princeze i drugi zanimljivi likovi krenuli su u 11,00  sati  iz Škole te su općinskim ulicama, uz pjesmu i sviranje, stigli pred zgradu Općine. Budući da mnoštvo maskiranih likova nije odjednom moglo ući u općinske prostorije i preuzeti ključeve blagajne,  posebna delegacija na čelu sa Štefom, časnom sestrom Leopoldom i ravnateljicom Škole Anđelkom Rihtarić preuzela je od „općinskih struktura“ veliki univerzalni ključ koji otvara sve prostorije Općine Sveti Ilija i općinsku blagajnu. Ključ im je, uz riječ dobrodošlice,  svečano uručio zamjenik načelnika Dean Hrastić. Na opće iznenađenje, u blagajni su zatekli dosta novca te se  uvjerili da Općina surađuje s Ministarstvom financija i rentabilno posluje. Uslijedilo je i nekoliko pitanja malih maškara o planovima Općine i izgradnji nove škole. Još je veće iznenađenje bilo kada su djelatnici Općine za sve maškare, koji su ludo plesali na općinskome trgu, počeli dijeliti krafne i bombone.

Razdragano mnoštvo veselilo se, pjevalo i plesalo, a vi, dragi čitatelji, pogledajte fotografije i uvjerite se da se uz malo dobre volje, motivaciju učenika, pomoć roditelja i lokalne zajednice mogu ostvariti nastavni sadržaji koje će učenici pamtiti cijeli život.

Buuuu!

Darko Meštrić