BISKUPIJSKO NATJECANJE IZ VJERONAUKA

Autor: Anica Plantak, 11. 3. 2020.

Županijski smo prvaci!

Međužupanijsko-biskupijsko Natjecanje iz katoličkoga vjeronauka za vjeroučenike osnovnih škola s područja Varaždinske biskupije pod temom „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi. Vinkovska karizma u Hrvatskoj“ održano je u ponedjeljak, 2. ožujka 2020. godine. Domaćin natjecanja bila je osnovna škola Trnovec.

Na natjecanju su sudjelovali i učenici naše škole pod vodstvom mentorice s. Leopolde Kefelja. Ekipa koju čine Samuel Cinkuš, Borna Jurišak, Josip Plantak i Sara Pintarić osvojila je prvo mjesto. Učenici su pozvani na državno natjecanje koje će se održati od 1. – 3. travnja 2020. godine u Gospiću. Svim sudionicima „Vjeronaučne olimpijade 2020.“ uručena su priznanja uz prigodni dar škole domaćina i Družbe sestara Milosrdnica svetog Vinka Paulskoga.
Kroz pripremanje za Vjeronaučnu olimpijadu upoznavali smo se s bogatom Vinkovskom karizmom koja više od 400 godina živi i djeluje po sestrama milosrdnicama u Hrvatskoj i svijetu. Posebno važna i vrlo aktualna tema milosrđa nadahnjivala nas je i motivirala za usvajanje olimpijske građe.

s. Leopolda Kefelja, vjeroučiteljica

Ove godine tema je bila vrlo zanimljiva jer govori o putu sv. Vinka od siromaštva do svetosti. Svi članovi ekipe pokazali su svoje znanje i sposobnosti na natjecanju. Prvi put sam bio na biskupijskom natjecanju, ali sam pokazao što znam i mogu. To me veseli i daje mi nadu da u životu možemo puno toga svojim trudom i zalaganjem.

Samuel Cinkuš, 6. b

Nakon što smo svi iz ekipe napisali testove, zajednički smo tražili pogreške kojih je bilo vrlo malo. Ubrzo nakon toga započeo je drugi dio natjecanja - tombola. Zajednički smo tražili odgovore na pitanja koja su se vrtjela na platnu i uspjeli smo sakupiti maksimalnih 10 bodova. Uslijedio je treći dio natjecanja pod nazivom „Tko želi biti Isusov mili junak“. Milijunak je igralo samo prvih pet ekipa. Nismo izgubili smirenost do kraja natjecanja i skupili smo još maksimalnih 10 bodova. Tako smo na konačnom poretku kao pobjednici u Biskupiji osigurali odlazak na državno natjecanje u Gospić.

Borna Jurišak, 7. a

Meni se baš uvijek i nije dalo učiti, ali kad je došlo školsko natjecanje, naša je ekipa bila prva, a ja sam bio sretan jer sam u ekipi bio drugi po broju osvojenih bodova. Biskupijsko natjecanje održalo se u Trnovcu gdje smo bili lijepo primljeni. Dobili smo ručak i mogli smo razgledavati školu tijekom ispravljanja testova. Kada su testovi bili ispravljeni, prvih pet ekipa pristupilo je usmenom ispitu. Naša je ekipa ponovno bila prva, a mi smo bili sretni i ponosni postignutim rezultatima.

Josip Plantak, 7. b