OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA NIŽIH RAZREDA

Autor: Anđelka Rihtarić, 4. 5. 2020.

UPUTE I PREPORUKE ZA POVRATAK U ŠKOLE OD 11. SVIBNJA 2020.

Poštovani roditelji, skrbnici i udomitelji,

objavljujemo upute i preporuke koje su Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavili za povratak u škole od 11. svibnja. Molimo vas da ih prije donošenja konačne odluke o povratku vašega djeteta u školu temeljito proučite.

U uputama su dane sljedeće smjernice:

1. Povratak u školu nije planiran za svu djecu, nego samo za djecu čija oba roditelja rade na radnome mjestu (ne kod kuće) te ih kod kuće nema tko čuvati.

2. Djeca koja se vraćaju u školu moraju biti zdrava, tj. ne smiju bolovati od kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, maligne bolesti, dijabetes, imunodeficijencija, veća tjelesna ili motorička oštećenja).

3. Nijedan od ukućana s kojima dijete boravi ili je u svakodnevnome kontaktu, ne smije bolovati od kroničnih bolesti.

4. Ni jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili je u svakodnevnome kontaktu, ne smije biti u samoizolaciji ili karanteni, niti u povećanome riziku zaraze virusom covid-19.

5. Dijete ne smije imati povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

6. Roditelji trebaju biti upoznati s uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo o dolasku djeteta u školu, boravku u školi i odlasku iz škole i o njima trebaju upoznali i svoje dijete te mu objasnili kako ih se pridržavati.

7. O svemu navedenome roditelji potpisuju izjavu u kojoj jamče istinitost podataka pod punom kaznenom odgovornošću.

Ako odlučite da će vaše dijete ići u školu od 11. svibnja, molimo Vas da se javite razrednici ili razredniku svoga djeteta do srijede, 6. svibnja u 12 sati, kako biste preuzeli i potpisali izjavu.

Ovaj mjesec: 2078