OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA

Autor: Tatjana Slunjski, 14. 7. 2020.

UDŽBENICI ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./2021.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u privitku objavljujemo Odluku o odabiru udžbenika i katalog udžbenika za našu školu koji će se koristiti u školskoj godini 2020./2021.

Roditelji učenika ne kupuju udžbenike. Svi se udžbenici financiraju iz državnoga proračuna, a nabavlja ih Škola.

Učenici će komplet besplatnih udžbenika dobiti u školi prvoga nastavnog dana.

Učenici 2., 3. i 6. razreda dobit će nove udžbenike za sve nastavne predmete budući da u tim razredima kreće primjena novih kurikula.

Učenici 7. razreda dobit će nove udžbenike za sve nastavne predmete osim za Fiziku, Kemiju i Biologiju jer je u tim predmetima primjena novih kurikula krenula prošle školske godine te Geografiju u kojoj primjena novog kurikula kreće sljedeće školske godine.

Učenici 1. razreda radit će po udžbenicima odabranima 2019. godine kada je krenula primjena novih kurikula u prvim razredima. Njihov komplet besplatnih udžbenika sastojat će se od novih radnih udžbenika iz svih nastavnih predmeta te rabljenih udžbenika iz Glazbene kulture i Vjeronauka.

Učenici 4. razreda radit će po udžbenicima odabranima 2014. godine jer u četvrtim razredima ne kreće primjena novih kurikula. Njihov će se komplet udžbenika sastojati od novih radnih udžbenika iz stranih jezika, Matematike i Informatike (izborni predmet) te rabljenih udžbenika iz ostalih nastavnih predmeta.

Učenici 5. razreda radit će po udžbenicima odabranima 2019. godine kada je krenula primjena novih kurikula u petim razredima. Njihov komplet besplatnih udžbenika sastojat će se od novih radnih udžbenika iz stranih jezika te rabljenih udžbenika iz svih ostalih nastavnih predmeta.

Učenici 8. razreda radit će po udžbenicima odabranima 2014. godine jer u osmim razredima ne kreće primjena novih kurikula iz svih nastavnih predmeta. Njihov će se komplet udžbenika sastojati od novih radnih udžbenika iz stranih jezika te novih udžbenika iz Fizike, Kemije i Biologije u kojima kreće primjena novih kurikula te od rabljenih udžbenika iz ostalih nastavnih predmeta.

Škola će dokupiti dio udžbenika odabranih 2014. i 2019. godine.

Udžbenici nabavljeni sredstvima državnoga proračuna vlasništvo su škole te su ih učenici nakon korištenja na kraju nastavne godine dužni neoštećene vratiti u školu. Stoga molimo roditelje da vode brigu da svi udžbenici budu obavezno zaštićeni omotima koji se mogu maknuti nakon korištenja bez oštećivanja udžbenika.

Uprava Škole