ZAPOČELA JE NOVA ŠKOLSKA GODINA U NEOBIČNIM UVJETIMA

Autor: Gordana Šimunec, 14. 9. 2020.

Škola bogatija za 27 prvašića

Početak ove, svima nama, izazovne školske godine zasigurno je bio najuzbudljiviji prvašićima i njihovim roditeljima koji su se prvoga nastavnog dana 7. rujna 2020. okupili u školskome dvorištu gdje im je ravnateljica škole Anđelka Rihtarić uputila tople riječi dobrodošlice i izmamila osmijehe na lica. Rekla im je da oni danas započinju uzbudljivo, lijepo i zahtjevno putovanje u čarobni svijet škole.

No za razliku od prethodnih godina, kada su petaši obično pripremili program dobrodošlice prvašima, ove je godine zbog trenutne epidemiološke situacije uzrokovane svima dobro poznatim virusom, priredba izostala, ali nije izostao osmijeh na licima prvašića, njihovo dobro raspoloženje i razigrani duh. Veseli i razigrani, ravnateljici su dali pet, ali naravno na daljinu.

Nakon ravnateljice, prvašima su dobrodošlicu zaželjele i njihove učiteljice koje su ih prozvale i pozvale ih da im se pridruže. Učiteljica Klaudija Juriša, učiteljica na zamjeni za učiteljicu Danicu Detić, prozvala je prvašiće 1.a, a učiteljica Sanja Požgaj prozvala je prvašiće 1.b. Tako su i službeno formirani razredni odjeli 1.a i 1.b razreda. Učiteljice su potom povele prvašiće u školu u kojoj su pripremljene sve epidemiološke mjere kako bi oni i ostali učenici bili sigurni. Nakon dezinfekcije obuće i pranja ruku, učiteljice su prvašiće povele u njihove učionice gdje su im se nakratko sa zaštitnim maskama na licima pridružili i njihovi roditelji.

Svim učenicima i djelatnicima škole, a posebno našim prvašićima želimo sretan i uspješan početak ove izazovne školske godine!

Tatjana Slunjski, stručna suradnica knjižničarka

Fotografije: G. Šimunec