DRŽAVNO NATJECANJE IZ VJERONAUKA

Autor: Gordana Šimunec, 18. 11. 2020.

Ekipi „Vjeronaučne olimpijade“ treće mjesto!

Ekipa „Vjeronaučne olimpijade“ iz Svetoga Ilije u prošloj je školskoj godini na međužupanijskom-biskupijskom natjecanju, koje se održalo u Osnovnoj školi Trnovec, osvojila prvo mjesto i tako se plasirala na državno Natjecanje iz Vjeronauka. Ekipu čine vrijedni i marljivi sadašnji i bivši učenici naše škole: Borna Jurišak iz 8.a, Josip Plantak iz 8.b, Samuel Cinkuš iz 7.b te bivša učenica, a sada gimnazijalka, Sara Pintarić. Tema ovogodišnje olimpijade bila je „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi. Vinkovska karizma u Hrvatskoj“.

Našu je pripremu za državno natjecanje, koje se trebalo održati od 1. do 3. travnja 2020. u Gospiću, iznenada prekinula novonastala situacija s pandemijom Covid-19. Tada su prestala naša druženja i zajedničke pripreme kroz učenje, ponavljanje i kvizove. Nakon nekog vremena stigla je i službena obavijest da su sva natjecanja obustavljena.

Početkom nove školske godine stigao je dopis u kojem je pisalo da se započeta natjecanja nastavljaju. Sve nas je iznenadila ova odluka i trebalo nam je nekoliko dana da se ponovo vratimo u stvarnost prekinutog natjecanja. Ništa više nije isto. Svi su učenici započeli novu školsku godinu, a Sara Pintarić sada je učenica prvog razreda gimnazije. Iako fizički udaljeni, brzo smo uspostavili duh zajedništva i pripreme za nastavak natjecanja su počele. Zbog epidemioloških mjera pripremali smo se pojedinačno po razredima, a rezultat nije izostao.

Državno se Natjecanje održalo 19. listopada 2020. godine u matičnim školama sudionika. Nakon nestrpljivog iščekivanja stigli su rezultati koji su nas sve ugodno iznenadili. Osvojili smo treće mjesto na državnome Natjecanju. Tako je vjeronaučna ekipa pokazala da se i u posebnim okolnostima ustrajnim i marljivim radom može doći do odličnih rezultata. Cijeloj ekipi još jednom iskrene čestitke!

U našem nas je zajedništvu snažio duh svetog Vinka čiju smo karizmu iščitavali u ovogodišnjoj vjeronaučnoj građi. Zajedno smo otkrivali kako je lijepo biti dobar i milosrdan prema bližnjima. Neka nas život  sv. Vinka, sv. Lujze i svih njihovih sljedbenika oduševi da i mi postanemo vjerni suradnici u širenju djelotvorne i milosrdne ljubavi.

s. Leopolda Kefelja, vjeroučiteljica