MEĐUOPĆINSKA SMOTRA LIDRANO 2021.

Autor: Gordana Šimunec, 17. 2. 2021.

Naši Lidranovci briljirali u novinarskome izrazu

Učenici naše škole sudjelovali su na međuopćinskoj Smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog izraza LiDraNo 2021. koja je održana 11. veljače 2021. godine. Domaćin smotre bila je OŠ Trnovec.

LiDraNo je ove godine po prvi put održan u virtualnome okruženju zbog pandemije bolesti covid-19, no to nije spriječilo učenike i njihove mentore da u ovo zahtjevno vrijeme pokažu svoje literarno, novinarsko i scensko umijeće.

Smotra je bila održana putem videopoziva u aplikaciji MS Teams. Program je započeo pozdravnom riječju ravnateljice Radmile Sačić. Uslijedili su scenski nastupi, a svi smo nestrpljivo dočekali okrugle stolove za pojedine izraze.

Članovi prosudbenih povjerenstava najprije su pohvalili sve radove, a potom su otkrili radove odabrane za županijsku razinu Smotre. Učenici naše škole briljirali su u novinarskome izrazu. Od ukupno triju novinarskih radova predloženih za županijsku razinu, dva su predložena iz naše škole. Riječ je o tematskome članku Moj prijatelj Hašimoto učenice Jane Hosni (7.a) čija je mentorica učiteljica Maja Priher te o osvrtu na kazališnu predstavu pod nazivom Ako kažeš, gotov si učenika Doriana Fogeca (8.a) čija je mentorica učiteljica Sunčana Lelkić.

Osim Jane i Doriana, na smotri su sudjelovale i: Lana Tomašković (7.a) s literarnim radom Prijateljstvo za mir, Iva Detić (6.b) s literarnim radom Prva vrata desno te Ema Kefelja (5.a) s pjesmom Emil. Iako navedeni radovi nisu predloženi za županijsku razinu smotre, Lana, Iva i Ema zaslužuju pohvalu i priznanje za svoje literarno umijeće.

Čestitke svim učenicima i njihovim mentoricama, a Jani i Dorianu želimo puno uspjeha na županijskoj razini Smotre!

Sunčana Lelkić, učiteljica Hrvatskoga jezika