DRŽAVNA NATJECANJA I SMOTRE

Autor: sunčana lelkić, 13. 4. 2021.

Troje naših učenika plasiralo se na državnu razinu

Brojni su učenici naše škole ove godine sudjelovali na natjecanjima iz Hrvatskoga jezika, Matematike, Biologije, Kemije, Povijesti, Geografije i Tehničke kulture. Osim na natjecanjima iskazali su se i na Smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo te su čitali do zvijezda.

Svi su oni postigli zapažene rezultate, a posebno se istaknula trojka sedmaša koja se uspjela plasirati na državnu razinu natjecanja. Riječ je o učenicima 7. a razreda: Blažu Hrastiću, Eugenu Cikaču i Jani Hosni.

Učenik Blaž Hrastić dvostruki je županijski prvak. Na Natjecanju mladih tehničara, u kategoriji strojarskih konstrukcija, osvojio je prvo mjesto. Mentor mu je bio učitelj Tehničke kulture Tomislav Čavlek. Blaž je osvojio prvo mjesto i na županijskome Natjecanju iz Biologije gdje mu je mentor bio učitelj Luka Milinković.

Na županijskom natjecanju iz Biologije Blaža je s jednim bodom zaostatka slijedio razredni kolega Eugen Cikač. Tako je Eugen osvojio drugo mjesto te se i on plasirao na državnu razinu Natjecanja. I njegov je mentor učitelj Luka Milinković.

Učenica Jana Hosni sudjelovala je na Smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo te se svojim izvrsnim novinarskim radom Moj prijatelj Hašimoto plasirala na državnu razinu Smotre. Janina je mentorica učiteljica Hrvatskoga jezika Maja Priher.

Našim sedmašima iskrene čestitke na ostvarenim uspjesima i puno sreće na državnoj razini natjecanja i smotri koja će se održati tijekom travnja i svibnja u matičnim školama učenika.

Sunčana Lelkić, učiteljica Hrvatskoga jezika