VIRTUALNI KNJIŽEVNI SUSRET SA ŽELJKOM HORVAT-VUKELJA

Autor: Tatjana Slunjski, 5. 5. 2021.

Književnica nas je oduševila i na daljinu

Virtualni književni susret naših učenika razredne nastave sa Željkom Horvat-Vukelja koji se trebao održati 21. travnja, održan je u srijedu, 5. svibnja 2021. godine putem Zoom platforme. Književnica se učenicima, koji su susret pratili u svojim učionicama, javila iz topline svoga doma u Velikoj Gorici.

Dobrodošlicu u virtualni svijet učenika i djelatnika naše škole, omiljenoj dječjoj književnici poželjela je knjižničarka koja je organizirala susret, a pozdravili su je i učenici tako što je svaki razred zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljem osmislio svoj način pozdrava. Oduševljena maštovitim i kreativnim dočekom, književnica je pohvalila učenike i njihove učitelje te se prisjetila posljednjeg književnog susreta u našoj školi koji se održao uživo 9. svibnja 2018. godine i koji joj je ostao u jako lijepom sjećanju.

Potom je s velikim veseljem i dozom humora odgovarala na pitanja naših učenika koja su oni osmislili pripremajući se za susret. Učenici su tako između ostaloga saznali kako je i zašto postala književnica, koja joj je priča koju je napisala najzabavnija, a koja najdraža, koji joj je književnik uzor, je li kao djevojčica voljela čitati lektiru, što će biti tema njezine najnovije knjige, što radi u slobodno vrijeme, koja jela obožava jesti, koji sport voli, a otkrila je i ime svoje najbolje prijateljice.

Budući da je Željka majstorica u pričanju pričokaza, učenicima je ispričala nekoliko svojih najnovijih pričokaza. Nakon pričokaza uslijedio je i mali kviz znanja o glazbalima i rješavanje rebusa. Književnica je prvašiće poučila kako uspješno rješavati rebuse.

Na kraju susreta učenike je ocijenila čistom peticom i naučila ih pjevati pjesmu o lokomotivi Chattanoogi koju su oni nastavili pjevušiti još dugo nakon susreta koji će im, iako je održan na daljinu, zasigurno ostati u jako lijepom sjećanju.

Veselimo se novom književnom susretu sa Željkom Horvat-Vukelja koja nas sve uvijek iznova oduševi svojom vještinom pripovijedanja, energijom, vedrim duhom i humorom. Nadamo se da ćemo sljedeći put književnicu ugostiti uživo u našoj novoj školi!

Tatjana Slunjski, stručna suradnica knjižničarka

Fotografije snimila G. Šimunec