NA KRAJU 4. RAZREDA

Autor: Gordana Šimunec, 21. 6. 2021.

Naše prve četiri školske godine

Dobrodošlicu u OŠ „Vladimir Nazor“, Sveti Ilija prva nam je poželjela ravnateljica Anđelka Rihtarić koja je otjerala naš strah zabavnim zadatcima i pratila naše školske uspjehe. Hvala Vam, ravnateljice.

Naše je ime u ovoj školi prije četiri godine prvi put izgovorila učiteljica Anica Hajdinjak, naša razrednica. Ona nas je i prvi put odvela u učionicu 1.a gdje smo u naših prvih školskih tjedan dana upoznali i učiteljicu Maju Majnarić te vjeroučiteljicu Gordanu Šimunec, a malo kasnije i učiteljice Petru Bošnjak te Tamaru Pofuk. U trećem smo razredu upoznali i sestru Leopoldu Kefelja, a u četvrtom su nam se razredu pridružile i učiteljice Jelena Keretić, Mirjana Vrček i Karolina Hrastić te učitelj Tomislav Vertuš.

Svih 700 školskih dana mogli smo računati i na našu dobru tetu Ljerku čije su vrijedne ruke pripremale učionicu za naš dolazak, pomagale nam nositi vodu za Likovnu kulturu i spremale naše izgubljene stvari te tetu Snježanu koja je pripremala ukusne obroke. Hvala i teti Biljani koja je uvijek priskočila i pomogla pronaći naše izgubljene stvari. Striček Štefek osigurao nam je toplinu u hladnim danima, te se brinuo o okolišu. Ako je nekome trebao prijevoz tačkama od igrališta do ulaza u školu, mogli smo bez problema računati na njega.

Ljubav prema knjigama prenosila nam je knjižničarka Tatjana Slunjski. Uvijek ćemo pamtiti praščiće koje smo izrađivali na prvome susretu s njom. Tada nas je upoznala s knjižnicom. Sviđaju nam se kvizovi koje izrađuje, a najviše njezin osmijeh kojim nas dočekuje na svom radnom mjestu. Veselimo se susretima s njom i u višim razredima.

S Lehrerin Majom šprehali smo uz igre, slikovne kartice, pjesme i ples. Upoznala nas je i sa susjednim zemljama u kojima se govori njemački. Danke, Lehrerin Maja na zabavnom učenju njemačkog jezika.

Prve molitve i znanja o Isusu prenijela nam je vjeroučiteljica Gordana. S njom smo rado i pjevali, šalili se te uz priče o Isusovom životu učili kako biti bolji ljudi. Hvala, učiteljice Gordana.

Naše vjeronaučno znanje proširila je sestra Leopolda koja nas je i strpljivo pripremala za sakrament Prve pričesti. Bile su nam drage njezine priče o Izraelcima, Mojsiju i svecima. I vjeroučiteljica Karolina na zabavan nas je način poučavala o kršćanstvu. Volimo njezine kvizove i prezentacije koje gradivo čine lakšim. Sestri Leopoldi i vjeroučiteljici Karolini zahvalni smo na vjeronaučnim trenutcima.

Prve note, glazbene ljestvice i korake u sviranju boomwacersima naučila nas je učiteljica Glazbene kulture Jelena Keretić. Obožavali smo ju slušati kako svira te smo rado s njom pjevali. Učiteljice Jelena, radosni smo što ćemo se nastaviti družiti i u višim razredima.

Teacher Mirjana naučila nas je speakati uz glumu, crteže i igru. Razveseljavala su nas njezina maštovita slova na ploči, vicevi i stripovi. Thank you, teacher Mirjana.

Informatička znanja s nama su rado podijelili učiteljice Petra Bošnjak i Tamara Pofuk te učitelj Tomislav Vertuš. Zahvalni smo što su nas uveli u računalni svijet.

Naše drage pedagoginje Ines i Iva imale su za nas uvijek zanimljive radionice na Satovima razrednika, hvala im.

Najviše od svih zahvalni smo svojoj razrednici Anici s kojom smo istražili školsku zgradu i dvorište, naučili čitati, pisati i računati, plesati, crtati i pjevati. Poučila nas je kako biti dobar đak i prijatelj, kako se kulturno ophoditi, kako rješavati probleme. Sretni smo što smo prve četiri školske godine proveli baš uz nju. Želimo joj sreću s budućim prvašićima.

Vaš 4.a

U prezentaciji pogledajte neke izabrane trenutke kroz 4 godine našeg druženja (izradila: Gordana Šimunec).