SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI I OPROŠTAJ OD OSMAŠA

Autor: Gordana Šimunec, 11. 7. 2021.

Sve je lako kad si mlad

U ponedjeljak, 5. srpnja 2021. godine, u Pastoralnome centru „Vilim Cecelja“ u Svetome Iliji održana je svečana podjela svjedodžbi i oproštaj od još jedne generacije učenika osmih razreda. Podjeli su nazočili svi učitelji i djelatnici škole te obitelji naših osmaša.

Svečana je podjela započela himnom nakon koje je uslijedio prigodni program. Program priredbe s puno su truda pripremili učenici osmih razreda, a vodili su ga Klara Pomper i Bruno Ivičević.

Osmaši su svoje osnovnoškolsko putovanje svima prisutnima prikazali prezentacijom koju su izradile Nikolina Cmrečak, Ema Požgaj, Milena Pintarić, Lana Besak, Lea Novak i Klara Pomper. Nakon prezentacije odlučili su provjeriti znanje svojih učitelja zanimljivim kvizom koji su vodili Dorian Fogec i Borna Jurišak. Svoj su dio programa zaokružili pjesmom Sve je lako kad si mlad jer su odlučili kako im upravo stihovi ove pjesme trebaju biti nit vodilja u daljnjemu životu.

I ove je godine održan tradicionalni izbor učenika generacije. Oba su osma razreda predložila po tri kandidata između kojih je Učiteljsko vijeće odabralo onoga učenika koji se u svih osam godina školovanja istaknuo svojim znanjem, ponašanjem, marljivošću, odgovornošću, empatijom i odnosom prema drugima. Predloženici su bili sljedeći učenici: Lana Besak (8. a), Leona Fotak (8. b), Borna Jurišak (8. a), Marta Kapeš (8. b), Klara Pomper (8. a) i Ema Požgaj (8. b). Voditelji su na pozornicu pozvali ravnateljicu Anđelku Rihtarić kako bi svima otkrila tko će od ovih iznimnih mladih ljudi ponijeti laskavu titulu učenika generacije. Ravnateljica se najprije učenicima i roditeljima obratila prigodnim riječima zahvale i podrške. Naposljetku je otkrila kako je učenik generacije 2020./2021. Borna Jurišak kojem je uručila priznanje i cvijeće, a načelnik općine Beretinec, iz koje Borna dolazi, nagradu u iznosu od 2000 kuna.

Potom je uslijedio onaj najteži dio svečanosti – oproštaj. Učenici su se od svih svojih učitelja i djelatnika škole oprostili prigodnim riječima i podjelom ruža, a obećali su im kako ovo nije kraj jer ćemo se sretati i narednih godina te jedni druge nositi u srcu. Najemotivniji trenutak priredbe svakako je bio oproštaj od razrednica Marije Ružić i Tajane Cikojević kojima su učenici zahvalili za svu brigu, podršku, razumijevanje i savjete u protekle četiri godine.

Razrednice su na kraju svečanosti učenicima podijelile prva velika priznanja u njihovom školovanju - zaslužene svjedodžbe, pohvalnice i nagrade. Roditelji, ali i učitelji bili su neizmjerno ponosni na uspjehe još jedne generacije vrijednih mladih ljudi koje su ispratili u novi svijet.

Sunčana Lelkić, učiteljica Hrvatskoga jezika

Fotografije snimila: Gordana Šimunec