IZBOR UČENIKA GENERACIJE

Autor: Gordana Šimunec, 13. 7. 2021.

Borna Jurišak je učenik generacije 2020./2021.

U našoj je školi i ove godine izabran učenik generacije. Oba su osma razreda predložila po tri kandidata. Predloženici su bili sljedeći učenici: Lana Besak (8. a), Leona Fotak (8. b), Borna Jurišak (8. a), Marta Kapeš (8. b), Klara Pomper (8. a) i Ema Požgaj (8. b). Učiteljsko je vijeće za učenika generacije 2020./2021. odabralo Bornu Jurišaka.

Borna Jurišak skroman je i odgovoran učenik 8. a razreda. Nenametljiv je, ali rado prihvaća svaki zadatak ili molbu za pomoć i savjesno ih provodi. Kroz cijelo osnovnoškolsko obrazovanje bio je odličan učenik uzornoga vladanja. Borna je marljiv, uporan i savjestan u izvršavanju svih svojih obveza. Izrazito je komunikativan i voli se družiti s prijateljima. Pristojno se i s poštovanjem odnosi prema svakoj osobi, bilo to dijete ili odrasla osoba. Voli prirodu i životinje te smatra kako trebamo čuvati i štititi prirodu jer tako čuvamo i štitimo sami sebe. Svojim se znanjem ističe u svim nastavnim predmetima.

Sudjelovao je na školskim Natjecanjima iz Hrvatskoga jezika, Njemačkoga jezika i Biologije. Na Natjecanjima iz Hrvatskoga jezika i Biologije plasirao se i na županijsku razinu. Uz to je u šestome razredu sudjelovao na Smotri LiDraNo novinarskim člankom, a u sedmome razredu pjesmom. S vjeronaučnom ekipom škole dva je puta sudjelovao na državnome Natjecanju iz Vjeronauka na kojem su školske godine 2018./2019. postigli peto mjesto, a školske godine 2019./2020. treće mjesto.

Tijekom osnovnoškolskoga je obrazovanja bio uključen u rad mnogih izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti. Pohađao je: Pjevački zbor, Folklornu skupinu, Školski sportski klub, Micro:bit, Novinarsku skupinu i Vjeronaučnu skupinu. Uz to je i dugogodišnji član Kulturno-umjetničkoga društva „Ježek“ iz Beretinca, a sudjeluje i u radu DVD-a Beretinec.

Na svečanoj podjeli svjedodžbi učenicima osmih razreda, koja se održala 5. srpnja 2021. godine u Pastoralnome centru „Vilim Cecelja“ u Svetome Iliji, Borna je osvojio titulu učenika generacije. Ravnateljica škole Anđelka Rihtarić uručila mu je cvijeće i priznanje, a načelnik općine Beretinec nagradu u iznosu od 2000 kuna. Iznenađeni Borna svima prisutnima obratio se s nekoliko riječi, a najviše je zahvalio obitelji, prijateljima i učiteljima na podršci koju su mu pružali tijekom osnovnoškolskoga obrazovanja.

Marija Ružić, učiteljica Njemačkoga jezika