BLAGDAN SVETOGA NIKOLE

Autor: Gordana Šimunec, 8. 12. 2021.

Sveti je Nikola u školu svratio

Mali i veliki vesele se malim iznenađenjima čak i kada ih očekuju. Radost i iščekivanje koje prate blagdan svetoga Nikole, biskupa zaštitnika djece, putnika i pomoraca, u našoj školi svake godine obuzme djecu i učitelje uoči ili na sam njegov blagdan, 6. prosinca.

Sveti nas Nikola nije iznevjerio. Sretno je stigao na brijeg Svetoga Ilije te sa svoje dvije drage anđelice razvedrio lica i srca svih koji su ga susreli. Neki su mu zapjevali, drugi nešto izračunali, a oni koji nose njegovo ime, veselo čestitali imendan. Vitalni je starac šapnuo i lijepu riječ učiteljicama da ih ohrabri, potaknuo je djecu da čine dobro i budu jedni drugima dobri, a nije zaboravio niti zasladiti svima život lijepim poklonom punim slatkiša. Tu je zahvalio i dobrim ljudima Općine Sveti Ilija i Općine Beretinec koji su mu pomogli da nabavi te slatke pakete.

Nikolina nas dobrota i blagost usmjeravaju prema radosti Božića te sve podsjećaju kako je važno tražiti i darivati male trenutke susreta i radosti. Male pažnje i topla riječ svima trebaju i život znače.

Do-viđenja, dragi sveti Nikola i hvala ti što si nas razvedrio i usmjerio nam pogled k blagdanu Djeteta kojega si ti najviše volio i o kojemu si drugima govorio.

Gordana Šimunec, vjeroučiteljica

Foto priča (fotografije snimila: Tatjana Slunjski)