Osnovna škola "Vladimir Nazor" Sveti Ilija

REZULTATI ŽUPANIJSKOGA NATJECANJA IZ TEHNIČKE KULTURE I FIZIKE

Autor: sunčana lelkić, 14. 3. 2022.

Blaž Hrastić – dvostruki županijski prvak!

Krajem veljače započela je županijska razina natjecanja. Učenici naše škole vrijedno su prionuli učenju što je vidljivo iz odličnih rezultata županijskih Natjecanja iz Tehničke kulture i Fizike. Blaž Hrastić iz 8. a razreda briljirao je na oba navedena natjecanja i osvojio prvo mjesto u Županiji.

Tehnička kultura

Županijsko Natjecanje mladih tehničara održano je 4. ožujka 2022. godine u III. osnovnoj školi u Varaždinu. Na natjecanju je sudjelovalo četvero naših učenika.
U kategoriji maketarstvo i modelarstvo učenica Iva Stankus iz 5. a osvojila je 19. mjesto. Učenica Ema Kefelja iz 6. a natjecala se u kategoriji graditeljstvo i osvojila šesto mjesto. U kategoriji obrada materijala učenik Ivan Cepanec iz 7. a osvojio je osmo mjesto.

Najbolji je rezultat ostvario učenik Blaž Hrastić iz 8. a u kategoriji elektrotehnika. Blaž je osvojio prvo mjesto i bit će pozvan na državnu razinu natjecanja koja će se održati od 2. do 5. svibnja.

Tomislav Čavlek, učitelj Tehničke kulture

Fizika

U srijedu, 9. ožujka 2022. godine, održano je županijsko Natjecanje iz Fizike. Natjecanje je održano u I. osnovnoj školi u Varaždinu, a natjecalo se ukupno 33 učenika iz većine osnovnih škola Varaždinske županije. Istom je pristupio i učenik Blaž Hrastić iz 8. a razreda koji je osvojio prvo mjesto i time postao županijski prvak. Bravo, Blaž!