DOMAĆINI SMO OVOGODIŠNJE VJERONAUČNE OLIMPIJADE

Autor: Gordana Šimunec, 17. 3. 2022.

Vidjeti sve novo u Kristu!

U utorak, 15. ožujka 2022. godine, naša je škola bila domaćin međužupanijske-biskupijske razine natjecanja Vjeronaučna olimpijada 2022. godine. Ovogodišnja je tema bila „Sveti Ignacije Loyolski i Družba Isusova“ pod geslom „Vidjeti sve novo u Kristu!“ U natjecanju je sudjelovalo šest škola iz Varaždinske biskupije: OŠ Trnovec, OŠ Cestica, OŠ Donja Dubrava, OŠ „Petar Zrinski“ iz Šenkovca, OŠ „Gustav Krklec“ iz Maruševca i OŠ Sveta Marija.

Natjecanje je svečano otvoreno prigodnim programom za sve sudionike. Nakon hrvatske himne okupljene članove međužupanijskog povjerenstva, uzvanike, mentore i vjeroučenike pozdravio je varaždinski biskup mons. Bože Radoš. Istaknuo je kako nam sveti Ignacije može biti primjer jer je upravo u najtežim trenutcima svog života spoznao Božju blizinu, što je promijenilo njegov životni put. Natjecateljima je poželio puno uspjeha, istaknuo da su već sada pobjednici i predvodio zajedničku molitvu. Uslijedio je nadahnut program koji su za uzvanike i natjecatelje pripremile učiteljice Jelena Keretić, Sunčana Lelkić i Maja Priher. Svi su uživali u pjesmi „Rijeke žive vode“, renesansnome plesu i recitalu „Vjeruj u ljubav“. Prisutnim gostima obratila se i naša ravnateljica Anđelka Rihtarić koja je izrazila divljenje zbog truda koji su vjeroučenici i njihovi mentori do sada uložili. Ohrabrila je vjeroučenike koji su jedva čekali početak natjecanja. Na kraju su natjecatelji usmjereni u učionice gdje su pristupili pisanome ispitu.

Ispit je trajao 60 minuta, a svaka je ekipa mogla ostvariti rezultat od 400 bodova. Pokazali su svoje znanje o svetom Ignaciju Loyolskom čiji su život i djelovanje upoznali proteklih nekoliko mjeseci. Kao što je Ignacije u zajedništvu s članovima svoje Družbe Isusove služio Bogu i čovjeku, vjeroučenici su zajedničkim trudom i zalaganjem ostvarili ekipni rezultat. Upravo je u tome posebnost ovoga natjecanja.

Po završetku ispita natjecatelji su zaslužili predah i opuštanje. Zbog toga se učiteljica Dijana Piskač posebno potrudila i osmislila kreativnu likovnu radionicu za mentore i njihove vjeroučenike. Na taj su način u opuštenoj radnoj atmosferi očekivali rezultate natjecanja. Na radionici su izrađivali uskrsne pisanice tehnikom decoupagea te proljetne tulipane tehnikom origamija. Malo je za reći da su svi sudionici radionice bili oduševljeni.

Za vrijeme trajanja radionice članovi povjerenstva ispravljali su ispite. Uslijedila je objava privremenih, a kasnije i konačnih rezultata. Uzbuđenja nije nedostajalo. Najbolje rezultate ostvarili su vjeroučenici OŠ „Petar Zrinski“ iz Šenkovca pod vodstvom mentorice vjeroučiteljice Anamarije Režek. Drugo je mjesto zauzela OŠ Trnovec, a treće OŠ Donja Dubrava. Vjeroučenicima i njihovim mentorima podijeljena su priznanja i prigodni pokloni koje je pripremila naša škola kao domaćin. Također, poklone su primili i članovi povjerenstva koji su pažljivo i savjesno ispravljali testove.

Dan ispunjen molitvom, zajedničkim trudom i veseljem zaključen je fotografiranjem, ručkom i druženjem sudionika. Čestitamo na postignutim rezultatima i veselimo se susretu sljedeće godine.

Karolina Hrastić, vjeroučiteljica

Foto-priču pogledajte klikom na poveznicu: https://express.adobe.com/page/Iyt0MKd0Qrhfk/

Fotografije snimile: Tatjana Slunjski Gordana Šimunec