PETAŠI NA SATU LIKOVNE KULTURE IZGRADILI SLOŽENE PROSTORNE KONSTRUKCIJE

Autor: sunčana lelkić, 3. 4. 2022.

Gradovi budućnosti

Kako će gradovi izgledati u budućnosti? Kako će funkcionirati promet? Gdje će i kako živjeti ljudi? Kako će se koristiti obnovljivi izvori energije? Kakav će biti odnos ljudi i prirode? Kako povezati arhitekturu grada s prirodom? Sve su ovo pitanja na koja su peti razredi tražili odgovore na satu Likovne kulture.

Istraživanjem pripremljenoga materijala te pronalaženjem zanimljivih ideja učenici su izgradili složene prostorne konstrukcije te vrlo maštovito prikazali svoje gradove budućnosti. Naišli smo na neobične i napredne ideje te ih zajedničkim radom ostvarili.

Tko zna, možda će gradovi u budućnosti doista imati senzore na cestama koji će kinetičku energiju pretvarati u električnu. Možda će imati vjetrenjače na krovovima ili vrtove na zgradama. Možda će imati parkove za životinje na zgradama ili će oduzimati malo zemlje prirodi jer će se graditi u visinu. Možda će se promet odvijati preko zip linea ili će biti dozvoljen promet samo za bicikle. Možda će automobili voziti na magnetnu energiju…

Danas tako razmišljamo u petome razredu, sutra ćemo tako razmišljati kao odrasli ljudi koji će htjeti promijeniti svijet nabolje i za nas i za prirodu.

Dijana Piskač, učiteljica Likovne kulture