PETAŠI I TAMBURAŠI SUDJELOVALI U MEĐUŽUPANIJSKOME PROJEKTU

Autor: sunčana lelkić, 10. 4. 2022.

Pjevaj, sviraj, pleši tradicijsku glazbu

Učenici petih razreda i školski tamburaški sastav ove su se školske godine uključili u međužupanijski projekt Pjevaj, sviraj, pleši. Cilj je projekta poticanje učeničkoga glazbenog stvaralaštva kroz pjevanje, sviranje i ples te osvještavanje važnosti glazbe i plesa kao bitnih čimbenika u cjelovitome razvoju djece i mladih.

Kad su glazba i ples u pitanju, nije nam bilo teško uključiti se u ovako zanimljiv projekt. Na satima Glazbene kulture proučavali smo Hrvatsku tradicijsku glazbu i nakon nekoga vremena odlučili smo zaplesati. Tako su učenici 5. a razreda uspješno svladali međimursku tradicijsku pjesmu i ples Klinček stoji pod oblokom, a učenici 5. b razreda odlično su se snašli u podravskom tradicijskom plesu Grizlica. Rado su nam se priključili i naši tamburaši koji su za ovaj projekt pripremili pjesme: Miš mi je polje popasel (Hrvatsko zagorje), Ja posijah lan (Posavina), Junak Janko (Prigorje) i Ja sem Varaždinec (sjeverna Hrvatska).

Uz pomoć učiteljica Maje Priher i Sunčane Lelkić snimili smo video i pripremili ga za online smotru koja se održala 1. travnja 2022. godine.

Video možete pogledati na poveznici: https://youtu.be/gfRWc4kVoZA

Velika pohvala i čestitke svim izvođačima!

Jelena Keretić, učiteljica Glazbene kulture