ODRŽANO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS: MARUL I JUDITA

Autor: sunčana lelkić, 6. 5. 2022.

Najbolje čitaju…

U četvrtak, 28. travnja 2022. godine, u našoj je školi održano Natjecanje u čitanju naglas. Čitanjem naglas željeli smo obilježiti Dan hrvatske knjige te zatvoriti Godinu Marka Marulića, ali i popularizirati knjigu, čitanje i usmeno izražavanje. Tim su povodom učenici čitali slikovnicu Marul i Judita autorice Andrijane Grgičević koja na zabavan i zanimljiv način učenicima dočarava važnost Marulove Judite.

U Natjecanju su mogli sudjelovati učenici viših razreda koji su se natjecali u dvjema kategorijama: mlađoj kategoriji za učenike 5. i 6. razreda te starijoj kategoriji za učenike 7. i 8. razreda. Prije samoga čitanja učenici su se trebali predstaviti te obrazložiti zašto su se prijavili na Natjecanje, a potom je uslijedilo čitanje odabranoga pjevanja iz slikovnice.

O najuspješnijim čitačima naglas odlučivale su knjižničarka Tatjana Slunjski te učiteljice Tajana Cikojević i Sunčana Lelkić. Osim jasnoće i razgovijetnosti čitanja ocjenjivala se kreativnost uvodnoga dijela, izražajnost u nastupu te sveukupni dojam.

Nakon čitanja članice povjerenstva vijećale su u školskoj knjižnici, a natjecatelji su se opuštali uz kekse i vući čaj. Ubrzo je počeo najnapetiji dio Natjecanja – proglašenje pobjednika. Članice povjerenstva pohvalile su učenike za hrabrost i uspješno čitanje, a potom su iznijele konačnu odluku o pobjednicima. U mlađoj je kategoriji pobjedu odnijela Nika Priher (5. a), drugo mjesto osvojila je Simona Benc (6. b), a treće mjesto Nika Đurkas (6. b). U starijoj kategoriji najuspješnije je čitala Vita Sokol (8. b), dok je Jana Hosni (8. a) osvojila drugo, a Leona Domislović (7. a) treće mjesto.

Nika Đurkas, 6. b

Fotografije snimile: Maja Priher i Gordana Šimunec