LIKOVNI NATJEČAJ “Sestre Kćeri Božje ljubavi čine Božju ljubav vidljivom u svijetu”

Autor: Tamara Pofuk, 24. 10. 2019.

Emin rad najbolji od najboljih

Družba Kćeri Božje ljubavi u Zagrebu je u petak, 11. listopada 2019. proslavila 100. obljetnicu osnutka svoje Provincije Božje providnosti sa sjedištem u Zagrebu. Povodom obilježavanja 100. obljetnice Provincije organiziran je i likovni natječaj “Kćeri Božje ljubavi  čine Božju ljubav vidljivom u svijetu” u osnovnim školama u kojima sestre djeluju u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Na likovni natječaj je pristiglo sveukupno 166 radova od kojih je tročlana komisija izabrala njih 46 za izložbu, koju se moglo razgledati u predvorju dvorane Vijenac Nadbiskupijskoga pastoralnog instituta u Zagrebu.

Povjerenstvo je izabralo tri najbolja rada u kategoriji nižih te tri najbolja rada u kategoriji viših razreda osnovne škole. S. Marija Beroš, predsjednica Povjerenstva za likovni natječaj, objavila je pobjednike i njihove mentore kojima je nagrade uručila provincijalna glavarica s. Gordana Igrec. Prvu nagradu osvojila je učenica sedmog razreda Ema Požgaj, a mentorica je učiteljica Dijana Piskač. Naziv rada je Svi zajedno.

Također mnogobrojni likovni radovi naših učenika bili su izloženi na izložbi: Franka Barulek i Vanessa Patrčević  (mentorica: Jasenka Minđek), Jan Domislović Cvek, Tena Horvat, Leo Zamuda, Sunčana Juriša i Karlo Krznarić  (mentorica: Marija Milutina), Kaja Milinković (mentorica: Anica Hajdinjak), Marija Jalšovec  (mentorica: s. Leopolda Kefelja), Nera Cilar i Slaven Jurišak (mentorica: Ljubica Barulek), Jana Kefelja  (mentorica: Mirjana Osonjački), Vanesa Vrtlić, Klara Požgaj, Ema Stankus, Dunja Hrastić, Klara Stankus, Mihael Šinko. (mentorica: Dijana Piskač).

Učenica Ema Požgaj