Prvašima stigli pčelica Jelica i medo Edo

Povodom blagdana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, u našoj je školi održan Školski medni dan. Cilj je Programa popularizirati pčelarstvo i med lokalnih proizvođača, osvijestiti dobrobit meda u prehrani te povećati unos meda u prehrani djece.

Učiteljice prvih razreda, Ljubica Barulek i Sanja Kolenko, tijekom prvog sata podijelile su svojim učenicima vrećice u kojima su se nalazili med pakiran u Nacionalnu staklenku te slikovnica Pčelica Jelica i medo Edo. Učenici su sa zanimanjem proučavali sadržaj dobivene vrećice i spremno pozirali knjižničarki Tatjani Slunjski koja je događaj zabilježila fotoaparatom.

Na pitanje vesele li se više medu ili slikovnici, prvaši su jednoglasno odgovarali kako se najviše vesele medu. U hladnim zimskim danima med stavljaju u čaj kako bi ostali zdravi, a vole ga jesti i na kruhu. Ipak, većina poručuje kako im je najslađe kad malo meda pojedu prstima.

Med koji su dobili podijelit će sa svojim ukućanima, a obećali su nam i da će pročitati slikovnicu i obavijestiti nas saznaju li što novo o pčelama i medu.