SVEČANA PODJELA NJEMAČKIH JEZIČNIH DIPLOMA

Autor: Tatjana Slunjski, 24. 9. 2024.

Čestitamo, DSD-ovci!

U našoj se školi 20. rujna održala svečana podjela Njemačkih jezičnih diploma. Na podjeli su sudjelovale tri osnovne škole, jedine u Varaždinskoj županiji u kojima se polaže ispit DSD1 (Njemačke jezične diplome): Osnovna škola Vidovec, Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice te osnovna škola „Vladimir Nazor, Sveti Ilija. Svečanosti su prisustvovale stručne savjetnice središnjeg ureda za školstvo u inozemstvo (Zfa) u Varaždinu i Osijeku, Mette Liebermann i Larissa Vilceanu.

Diplome su dodijeljene našim učenicima koji su polagali ispit DSD1 u školskoj godini 2023./2024.: Sanel Osmanović, Niko Horenec, David Mikić, Marin Prstec, Luka Herceg, Ema Kefelja, Simona Benc, Marija Jalšovec, Ema Fogec, Paula Mikić, Nika Đurkas i Robert Milković.

Program i svečanost upotpunili su naši učenici sa sljedećim nastupima: Franka Barulek, Katja Pintarić i Gita Šantek otpjevale su pjesmu „Für die Liebe“, a Tin Milinković je izveo skladbu na saksofonu „Divertissement Tzigane“ autora Felixa Antoninija.

Učenica Jana Kukec iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice pročitala je pjesmu „Herbsttag“ R. M. Rilkea, a učenica Vanessa Huđek iz OŠ Vidovec pročitala je pjesmu „Liebe“.

Svečanu podjelu diploma organizirale su učiteljice Njemačkoga jezika Maja Majnarić (voditeljica DSD programa u našoj školi) i Marija Ružić, ravnateljica Anđelka Rihtarić te volonterka Fabienne Ihl iz Njemačke, izvorna govornica koja će tijekom ove školske godine volontirati na satovima Njemačkoga jezika od 1. do 8. razreda.

Učiteljica Maja Majnarić

« Rujan 2024 »