SVEČANOM PRIREDBOM UČENIKA RAZREDNE NASTAVE OBILJEŽEN MAJČIN DAN

Autor: sunčana lelkić, 14. 5. 2024.

Hvala ti, mama

Početkom svibnja, mnogima najljepšega mjeseca u godini, priredbom za sve mame obilježen je Majčin dan u našoj Školi.

Dok se školska sportska dvorana punila uzvanicima, s razglasa je odjekivala svima poznata i draga pjesma „Ima jedna kućica“. Program su vodili Tereza Lelkić i Tino Šinko (2. a) čija je učiteljica Jasenka Minđek bila koordinatorica priredbe. Na prigodno uređenoj pozornici svojim su se nastupima izmjenjivali učenici Dramske družine, Plesne skupine, Knjigoljubaca i Maloga pjevačkog zbora te pijanisti Lukas Cmrečak i Fran Horvatić, učenici 4. a razreda. U pripremi točaka pomagale su im učiteljice Danica Detić, Anica Hajdinjak, Ivana Posavec-Lončarić i Jelena Keretić.

Učenici su svojim brižno pripremanim točkama razveselili sve okupljene posjetitelje, a na lica svih majki izmamili su osmijeh. Ovo slavlje ljubavi majke i djeteta svojim je nadahnutim govorom naglasila i ravnateljica škole Anđelka Rihtarić, ističući koliko je važno zahvaliti majkama što su uvijek i bezuvjetno uz svoje dijete.

Najemotivniji dio priredbe bio je trenutak kad su svi učenici svojim majkama poklonili dar izrađen vlastitim rukama. Svaki će darak zasigurno krasiti dom i grijati majčino srce pri svakom pogledu na nj.

Sanja Požgaj, učiteljica razredne nastave

Fotografije: Gordana Šimunec