POSJET POVJERENSTVA ZA OCJENJIVANJE PROJEKTA „VARAŽDINSKA ŽUPANIJA – PRIJATELJ DJECE“

Autor: sunčana lelkić, 29. 8. 2024.

S djecom o djeci

U sklopu službenog izvida Povjerenstva za ocjenjivanje projekta „Varaždinska županija – prijatelj djece“ našu su školu 27. kolovoza 2024. godine posjetili Snježana Krpes, glavna tajnica Saveza društava „Naša djeca“ Hrvatske, Sanda Puljiz Vidović, ravnateljica Centra za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, Krešimir Plantak Večerin, predsjednik Društva „Naša djeca“ Varaždin, Sandra Malenica, savjetnica za kulturu u Upravnome odjelu za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije i Ivana Bedeković Kvar, viša stručna suradnica za ljudske potencijale i upravne poslove u Upravnome odjelu za poslove Skupštine i župana.

Gospođa Krpes obradovala se razgovoru s učenicama, predstavnicama Projekta građanskog odgoja i obrazovanja „Korak, pokret, okret!“, Janom Kreš, Katjom Pintarić, Frankom Barulek i Nikom Priher, o ciljevima, tijeku i načinu realizacije te zadovoljstvu nakon provedenog Projekta u kojem su tijekom školske godine 2023./2024. sudjelovale članice Plesne skupine „Suvremeni ples“, Likovne skupine „Stvaraonica“ te dodatne nastave iz Hrvatskog jezika, uz učiteljice Jelenu Keretić, Dijanu Piskač, Petru Bošnjak, Sunčanu Lelkić i Maju Priher. Dodatne informacije o Projektu članovi povjerenstva saznali su gledajući kratki film snimljen za potrebe Projekta.

Povjerenstvo je u pratnji pedagoginje Ines Pranjić Furjan te učiteljica Jelene Keretić, Petre Bošnjak, Sunčane Lelkić i Maje Priher obišlo novu školsku zgradu te se informiralo o izvannastavnim aktivnostima naše škole, načinu organizacije prehrane učenika i produženoga boravka. Izrazili su zadovoljstvo izgledom, opremom i funkcionalnošću školske zgrade, a posebno su ih ugodno iznenadili triptih nastao tijekom projekta „Marul je naše blago“ te razredni spomenari nastali tijekom projekta „Kad se kriju mnoge stvari, tad se pišu spomenari“.

Povjerenstvo je s pedagoginjom i učiteljicama razgovaralo o važnosti poticanja djece na osmišljavanje i realizaciju novih projekata te suradnju s užom i širom zajednicom.

Maja Priher, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Rujan 2024 »