KAZALIŠNI SUSRET S HEIDI

Autor: Petra Bošnjak, 24. 4. 2023.

Zanimljivi četvrtak u Zagrebu

U četvrtak, 20. travnja 2023. učenici razredne nastave krenuli su u Zagreb na jednodnevnu izvanučioničnu nastavu. Zajednički su posjetili Gradsko kazalište Žar ptica i pogledali predstavu Heidi. Nakon predstave prvi i drugi razredi posjetili su MiniPolis, a treći i četvrti krenuli su u razgledavanje znamenitosti Gornjeg grada Zagreba.

Učenici su bili oduševljeni kazališnom predstavom koju su vrlo emocionalno doživjeli te glumce i njihovu izvedbu nagradili spontanim pljeskom. Naročito im se svidio lik djevojčice Heidi koja je oko sebe širila dobrotu i unosila radost života gdje god se našla. Evo što učenici drugog razreda kažu o predstavi:

Sara: „Najbolji lik bila mi je Heidi jer je pomogla Klari.“

Noa: „Predstava mi se sviđala jer su glumci bili raspoloženi.“

Ema: „Najbolji lik u predstavi mi je Heidi jer je pomogla Klari da prohoda.“

Lorena: „Sviđalo mi se njihovo pjevanje.“

Krsto: „ Heidi mi je bila najdraža. Svi su lijepo pjevali i plesali.“

Gabriel: „Predstava mi se sviđala, bilo je zanimljivo i u nekim dijelovima šaljivo.“

Roko: „Svidjelo mi se što je Klara na kraju mogla hodati i plesati.“

Maja: „Predstava je bila predivna!“

Veselo je bilo učenicima prvog i drugog razreda u MiniPolisu. Oduševio ih je prostor i raznolikost zanimanja koja su mogli živopisno doživjeti na njima zanimljiv i pristupačan način. Veselili su se svakoj novoj radionici i brzo se uključili u poslove koji se tu rade. Za uspomenu na boravak u MiniPolisu dobili su razrednu fotografiju.

Evo i nekih utisaka i odabira zanimanja prvašića:

Tino, David, Lovro, Kevin i Luka htjeli bi postati policajci kako bi pomagali ljudima i hvatali lopove.

Lorena, Leda i Ivano bi brinuli o životinjama i liječili ih, dakle oni bi bili veterinari.

Matea i Petra je oduševilo zanimanje vatrogasca. Oni bi tako pomagali ljudima u nevolji i gasili bi požare.

Arian bi htio postati zubar kako bi popravljao zube.

Lucija se odlučila da postane liječnica i da liječi bolesne ljude.

Terezi se dopalo zanimanje ugostitelja. Ona bi konobarila jer se sličnim zanimanjem bave njezini roditelji.

Nakon kazališne predstave učenici trećih i četvrtih razreda razgledali su grad Zagreb. Posjetili su: Kamenita vrata, kulu Lotrščak, Trg i crkvu Sv. Marka, zgradu Vlade i Hrvatski Sabor, Trg i crkvu Sv. Katarine, Krvavi most, Radićevu ulicu, Tkalčićevu ulicu, Trg bana Josipa Jelačića, tržnicu Dolac te katedralu u koju nismo mogli ući zbog radova.

Na kraju naše zagrebačke šetnje posjetili smo slastičarnicu Vincek  gdje smo se zasladili sladoledom.

Bio je to baš zanimljiv četvrtak u Zagrebu!

Anica Hajdinjak i Ivana Posavec-Lončarić, učiteljice razredne nastave