65. NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA - DRŽAVNA RAZINA U VODICAMA

Autor: sunčana lelkić, 25. 5. 2023.

Franka Barulek – sedma mlada tehničarka u državi

Nakon završenih županijskih natjecanja najbolji učenici iz cijele Hrvatske pozvani su na državnu razinu. Osvojivši prvo mjesto na županijskoj razini Natjecanja mladih tehničara, na državnu je razinu natjecanja pozvana učenica Franka Barulek (5. a) s mentorom Tomislavom Čavlekom. Ovogodišnje se državno Natjecanje mladih tehničara održalo u Vodicama od 2. do 5. svibnja.

Natjecala sam se u kategoriji petih razreda, u području Maketarstvo i modelarstvo. Natjecanje se sastojalo od triju dijelova: pisane provjere znanja iz tehničke kulture, izrade praktičnoga rada te prezentacije uratka.

Nakon dolaska u Vodice smjestila sam se u sobu s dvjema novim prijateljicama Gretom i Janom. Slijedilo je fotografiranje za milenijsku fotografiju i svečano otvorenje Natjecanja. Otišli smo na večeru i odmor. Drugi dan natjecanja najprije se pisala provjera znanja, a nakon toga uslijedila je izrada praktičnoga rada – tehnička tvorevina na zadanu temu. Radilo se do 19 sati, a nakon toga večera i odmor. Treći dana nastavila sam s izradom zahtjevnoga praktičnog rada. Nakon kratke pauze slijedio je i treći dio natjecanja – predstavljanje tehničke tvorevine. Svojim sam modelom bunara osvojila sedmo mjesto, a bila sam osobito ponosna jer sam jedina pisani dio riješila 100%.

Četvrti dan našega boravka u Vodicama završio je svečanim proglašenjem najboljih mladih tehničara u Hrvatskoj. Odlazak na državno natjecanje velika je čast i ponosna sam jer sam imala priliku pokazati svoje znanja i vještine te steći nova prijateljstva.

Franka Barulek, 5. a