DRŽAVNA RAZINA NATJECANJA „ČITANJEM DO ZVIJEZDA“

Autor: sunčana lelkić, 25. 5. 2023.

Sedmašica Ema Kefelja svojim plakatom osvojila prvo mjesto!

U Srednjoj je školi Čakovec 5. svibnja 2023. svečano otvorena nacionalna razina 14. sezone natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Na natjecanju je sudjelovalo više od 300 učenika i njihovih mentora iz svih krajeva Hrvatske te susjedne Slovenije, Mađarske i Srbije. Natjecanje se provodilo u dva dijela – kviz znanja i kreativni uradak. Naša je sedmašica Ema Kefelja svojim plakatom, u kategoriji osnovnih škola, osvojila prvo mjesto u državi!

Nakon osvojenoga drugoga mjesta na županijskome natjecanju dobila sam priliku svojim kreativnim uratkom predstaviti našu školu i na nacionalnoj razini. U Čakovec sam sa svojom mentoricom, učiteljicom Dijanom Piskač, krenula ujutro oko 9 sati. Nakon svečanoga otvorenja i pozdravnih govora učenici su se zaputili prema mjestu održavanja dijela natjecanja u kojem su sudjelovali. Predstavljanje kreativnih uradaka za osnovne škole održalo se u istoj dvorani. Natjecatelji su bili podijeljeni u skupine između kojih su bile pauze za odmor. Bila sam među prvima te sam povjerenstvo očarala svojom prezentacijom. Pohvale su stizale i od drugih sudionika koji su ju čuli. Nakon odslušanih prezentacija s učiteljicom i vodičem krenuli smo u turistički obilazak Čakovca. S obzirom na to da nam Čakovec nije nepoznat grad, odvojile smo se od grupe i napravile nekoliko samostalnih fotki, pojele odličan sladoled te se vratile na ručak. Nakon ručka pogledale smo ostatak prezentacija te se pridružile razgovoru na književnom susretu sa spisateljem Krunoslavom Mikulanom i njegovim pekinezerom Princom. Rezultati natjecanja bili su izvješeni u predvorju škole. Kada sam se vratila učiteljici s viješću da sam osvojila prvo mjesto, odlučile smo da i ona ode provjeriti za svaki slučaj. Čak je napravila i fotografiju da obje budemo sigurne, a i da javi sretnu vijest kolegama iz škole. Nakon svih žalbi i pritužbi stigli su i službeni rezultati. Moj je plakat bio na prvome mjestu s maksimalnim brojem bodova – njih 105.

Željela bih zahvaliti učiteljici Maji Priher što mi je strpljivo pomagala u pripremi prezentacije i izlaganja, mentorici Dijani Piskač koja mi je bila podrška i zvijezda vodilja te svima bez kojih ovaj uspjeh ne bi bio moguć.

Ema Kefelja, 7. a