SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI I OPROŠTAJ OD OSMAŠA

Autor: sunčana lelkić, 4. 7. 2023.

Mali krug velikih ljudi

U našoj je školskoj dvorani 3. srpnja 2023. održana svečana podjela svjedodžbi kojom su se osmaši oprostili od svojih učitelja i osnovnoškolskih dana.

Svoje je osnovnoškolsko putovanje dvadeset i osam učenika 8. a i 8. b razreda započelo s razrednicama Ljubicom Barulek i Mirjanom Osonjački, a završilo s razrednicima Igorom Pučekom i Sunčanom Lelkić.

Program svečane podjele svjedodžbi, čiji su voditelji bili Leona Domislović i Kristijan Kožul (8. a), započeo je hrvatskom himnom. Nakon himne prikazan je kratki film kojim su učenici Kristijan Kožul (8. a) i David Šredl (8. b) dočarali osnovnoškolsko putovanje naših osmaša. Priredba je nastavljena u glazbenome tonu. Učenica Iva Detić (8. b), koja je polaznica Glazbene škole u Varaždinu, za sve je prisutne na klarinetu izvela skladbu Promenade.

Na svom su osmogodišnjem putu osmaši shvatili da je za uspjeh važno surađivati, pratiti svoj ritam i uskladiti ga s ritmom drugih. Plesni je ritam najbolji za usvajanje takvih spoznaja, a u tome je Roku Cepancu (8. b), Ivi Detić (8. b), Borni Lukincu (8. b), Dorotei Fogec (8. a), Elli Cepanec (8. b), Franki Palfi (8. b), Mateju Vugrinu (8. b), Kristijanu Kožulu (8. b), Neri Cilar (8. a), Lauri Jurišak (8. a), Viktoriji Beli (8. a) i Matei Ivičević (8. b) pomogla učiteljica Jelena Keretić koja ih je u ritmu valcera uvježbala za točku u kojoj su pokazali svu svoju eleganciju pokreta.

Svoju je ljubav prema glazbi odlučio pokazati i učenik David Šredl (8. b), također polaznik Glazbene škole u Varaždinu. David je na bisernici izveo skladbu Norveški ples.

Uz krasnoslov pjesme Tvoja staza književnika Ratka Zvrka osmaši su po posljednji put zakoračili svojom osnovnoškolskom stazom. Učenica Dorotea Fogec (8. a) potom je, u ime svih osmaša, pročitala emotivno pismo kojim su se oprostili od osnovnoškolskih dana, svojih učitelja i svih djelatnika škole. U znak zahvalnosti svim su učiteljima i djelatnicima škole uručeni sukulenti.

S osmašima se tada prigodnim riječima oprostila ravnateljica Anđelka Rihtarić, a nakon nje i razrednici Igor Puček i Sunčana Lelkić. Razrednici su potom podijelili svjedodžbe, pohvalnice i nagrade onim učenicima koji su svih osam razreda završili odličnim uspjehom i uzornim vladanjem.

Priredba je završila pjesmom Mali krug velikih ljudi, a nakon priredbe okupljeni su se počastili slasticama koje su pripremili roditelji osmaša.

Oprostili smo se od još jedne iznimne generacije učenika, generacije po mnogo čemu posebne, prve generacije koja je svoje osnovnoškolsko putovanje završila u našoj novoj školi. Želimo im svu sreću u danima koji su pred njima!

Sunčana Lelkić, razrednica 8. b razreda