UČENICI SE NA ŠKOLSKOME SAJMU PREOBRAZILI U PODUZETNIKE I PRODAVAČE

Autor: sunčana lelkić, 22. 10. 2023.

Dan kruha – dan zajedništva

Dugoočekivani Školski sajam kojim se obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje nakon višegodišnje se stanke održao na novome školskome igralištu 18. listopada 2023. godine.

Nakon toplih riječi dobrodošlice koje je učenicima, učiteljima, roditeljima i ostalim posjetiteljima Sajma uputila ravnateljica Anđelka Rihtarić, uslijedio je prigodni program učenika dječjeg crkvenog zbora te 4. a razreda koji su pripremile sestra Leopolda Kefelja i učiteljica Danica Detić.

Obilje mirisnih i ukusnih plodova, pekarskih proizvoda te delicija, koje su s veseljem pripremljene u obitelji svakog učenika, te sve sudionike blagoslovio je svećenik župe Sveti Ilija Tomislav Dodlek u prisustvu svećenika Izidora Fereka. Program je vodio učitelj Darko Meštrić, a tonsku podršku pružali su učitelji Igor Puček i Luka Milinković.

Svaki je od šesnaest razrednih odjela pažljivo izložio svoje proizvode i ukrasio štand plakatima, ukrasnim tikvicama, cvijećem, povrćem, voćem… Na štandovima se mogla pronaći zimnica, domaća tjestenina i kolači, ukrasni predmeti, cvjetni vrtići i još mnoštvo zanimljivih proizvoda. Štand Učeničke zadruge "Ilek", koja je ujedno i organizator Sajma, posjetitelje je mamio mirisom kišobrana i raznolikih jastučića od lavande, a tu su se našli i ukrasi od gline, oslikane platnene vrećice te zvučni vrtuljci.

S veseljem smo tradicionalno ugostili Udrugu žena sela Doljan i Ribolovno društvo "Keder", a po prvi su put svoj štand predstavili i učenici te učitelji OŠ Beletinec. Pridružili su nam se i članovi DVD-a Sveti Ilija koji su za zainteresirane učenike i posjetitelje pripremili igre gađanja boca šmrkom. KUD "Ježek" iz Beretinca svojim je nastupom, kao i na prošlim Sajmovima, razveselio sve sudionike.

Školski je sajam, na naše veliko zadovoljstvo, posjetio i pročelnik Upravnoga odjela za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije Miroslav Huđek.

Školskim su dronom, kojim je upravljao učitelj Tomislav Vertuš, fotografirani i snimljeni najzanimljiviji prizori, a učitelj je učenicima omogućio i vježbe upravljanja dronom.

Budući da se 18. listopada obilježava i Dan kravate, učenici, učitelji, djelatnici Škole, a i mnogi posjetitelji s ponosom su oko vrata nosili kravate.

Školski je sajam učenicima i učiteljima omogućio učenje i uvježbavanje životnih vještina izvan zidova školske zgrade, a u veliku vanjsku učionicu s radošću su se vratili i brojni roditelji, bivši učenici i posjetitelji.

Važno je istaknuti da će dio prihoda sa Školskoga sajma biti izdvojen u humanitarne svrhe, kako bi se komadić kruha mogao naći u rukama svakoga kome nedostaje.

Nika Priher, 7. a