VJERONAUČNI PROJEKT DRUGIH RAZREDA

Autor: Gordana Šimunec, 10. 3. 2024.

Mali više nismo, čitamo Sveto pismo

U knjižnicama počinju mnoga zanimljiva putovanja: u prošlost ili u budućnost, u izmaštane svjetove ili u samoga sebe, pjesničkim ili proznim koracima – s knjigom u ruci uvijek je uzbudljivo! U avanturu čitanja biblijskih priča iz Biblije za djecu  zakoračili su učenici drugih razreda u vjeronaučnom razrednom projektu nazvanom: „Mali više nismo, čitamo Sveto pismo“.

Naša školska knjižnica bila je oaza u kojoj su učenici 2. a i 2. b razreda ponajprije dobili osobni primjerak Biblije za djecu. Biblije su donacija Kristove Crkve iz Varaždina koja već treću godinu zaredom rado daruje vjeroučenike te smo im na tome zahvalni.

Prve četiri priče pročitali su na satu te su o njima razmišljali u skupinama, zajedno tražeći odgovore na nekoliko pitanja o tekstu. Ono što je uvijek važno u susretu s biblijskom riječju je pitati se: što meni govori, što nama govori ova priča? Koja je njena pouka ili poticaj za moj život? O tome su učenici govorili na sljedećem vjeronaučnom satu te došli do zanimljivih poruka i zaključaka, a bilo je tu i simpatičnih ilustracija nadahnutih pročitanim pričama.

Cilj je ovoga razrednog projekta otvoriti se biblijskim pričama te čitajući i slušajući ih upoznati nove biblijske likove, njihov odnos s Bogom i u tome otkrivati dublje značenje za sebe, za svoj odnos s Bogom i ljudima oko sebe.

Zato će učenici nastaviti čitati biblijske priče po svom izboru, tijekom korizme i uskrsnoga vremena, te će na svakome satu biti pročitana nova priča. Vježbat će se slušanju drugih, a time sve dublje ulaziti i u avanturu slušanja i promišljanja Božje riječi.

Gordana Šimunec, vjeroučiteljica