PREDSTAVLJANJE CJELOGODIŠNJEGA PROJEKTA GRAĐANSKOGA ODGOJA I OBRAZOVANJA POVODOM SVJETSKOGA DANA PLESA

Autor: sunčana lelkić, 29. 4. 2024.

"Korak, pokret, okret!"

Završna i najopsežnija aktivnost cjelogodišnjega projekta Građanskoga odgoja i obrazovanja „Korak, pokret, okret!“, predstavljanje projekta, održana je 26. travnja 2024. u prepunoj školskoj dvorani.

Članice plesne skupine „Suvremeni ples“ izvele su koreografije iz sedam plesnih razdoblja: renesanse, baroka (menuet), romantizma (valcer), dvadesetih, pedesetih i osamdesetih godina 20. stoljeća te modernoga doba. Lea Suliman (5. a), Ena Berger (5. b), Leona Mikac (5. b), Jana Kreš (5. b), Lucija Barulek (5. b), Katja Pintarić (6. a), Vanessa Patrčević (6. a), Gita Šantek (6. a), Franka Barulek (6. a), Nina Šestak (6. a), Nika Priher (7. a), Iva Stankus (7. a), Tena Herceg (7. b), Lucija Blaži (7. b) i Nika Đurkas (8. b) cijelu su godinu marljivo vježbale i pomagale svojoj mentorici, učiteljici Jeleni Keretić, u osmišljavanju koreografija. Pozornicu, kostime za moderno doba te kišobrane za koreografiju iz pedesetih godina pripremile su članice „Stvaraonice“: Hana Mikić (5. a), Gita Ribić (5. a), Ena Berger (5. b), Lucija Barulek (5. b), Vanessa Patrčević (6. a), Nina Šestak (6. a), Franka Barulek (6. a), Gita Šantek (6. a), Katja Pintarić (6. a), Sara Bencek (6. b), Dina Cilar (6. b), Leonarda Cesar (6. b), Lucija Lukač (6. b), Dona Plantak (7. a), Kaja Milinković (7. a), Ema Fogec (8. a) i Ema Kefelja (8. a), sa svojom voditeljicom Dijanom Piskač. Program su vodile Nika Ribić (8. a), Ema Kefelja (8. a) i Simona Benc (8. b), a u pripremi najava pojedinoga razdoblja te uvježbavanju scenskih minijatura pomagale su im učiteljice Hrvatskoga jezika Sunčana Lelkić i Maja Priher. Učiteljica Petra Bošnjak, voditeljica Info kluba, koordinirala je izradu kratkoga filma o deset koraka stvaranja projekta, filma o osamdesetima, izradu slagalice i kviza za natjecatelje. Kao i uvijek, tonski i svjetlosni majstori bili su učitelji Igor Puček i Luka Milinković, a plesačicama su u garderobi pomagale učiteljice Ivana Posavec-Lončarić, Nikolina Cmrečak Blaži, Monika Copak, Snježana Plantak i Tajana Cikojević.

Publika je s oduševljenjem pratila cijeli program te glasno navijala i bodrila plesačice. Posebno ih se dojmila koreografija koja je predstavljala moderno doba. Plesačice su koreografiju otplesale uz pjesmu „Rim Tim Tagi Dim“, trenutno izuzetno popularnog Baby Lasagne. Najmlađi su pratili plesne korake, glasno pjevali i zaplesali na svojim mjestima. Na kraju koreografije plesačicama su se na sceni pridružile članice „Stvaraonice“ i voditeljice projekta: Jelena Keretić, Sunčana Lelkić, Maja Priher, Dijana Piskač i Petra Bošnjak.

Nika Priher, 7. a

Fotografije

Prilog VTV televizije o predstavljanju našega projekta pogledajte na poveznici (od 11:10 do 16:20): https://www.youtube.com/watch?v=hgtxZR5b9TQ

« Svibanj 2024 »