Slatki pokloni za sve učenike

U društvu prekrasnih anđela, sveti je Nikola u petak, 6. prosinca 2019. posjetio našu školu. Učenici razredne nastave i njihove učiteljice okupili su se u školskoj dvorani gdje su svi zajedno omiljenog sveca dozivali pjesmom. Pjesma se orila školom i sveti Nikola, koji je nakratko zalutao školskim hodnicima, uspio je pronaći put do učenika koji su ga s nestrpljenjem čekali.

Oduševljeni dolaskom sveca duge sijede brade, s biskupskim štapom i mitrom na glavi, učenici su mu zapljeskali i još jače zapjevali. Sveti Nikola ih je pozdravio, porazgovarao s njima, a uspio ih je i nasmijati zahvaljujući svom smislu za humor. Poručio im je da budu dobri prijatelji i učenici kako bi ih posjetio i sljedeće godine. U razgovoru im je otkrio i da su mu ove godine ravnateljica Anđelka Rihtarić te načelnici Općine Sveti Ilija Marin Bosilj i Općine Beretinec Igor Kos pisali pisma zamolivši ga da svakako posjeti osnovnoškolce u Svetome Iliji i iznenadi ih poklonima. Najprije je poklonima iznenadio učenike koji su toga dana slavili imendan, a potom je zamolio predsjednika Općinskoga vijeća Općine Sveti Ilija Zdravka Ostroškoga i djelatnicu Općine Sveti Ilija Ivanu Košćak da mu pomognu u podjeli slatkih poklona svim učenicima.

Fotografije: G. Šimunec

O posjetu svetoga Nikole našoj školi možete čitati i klikom na sljedeće poveznice: