Reading is fun

U utorak 10. prosinca učenici 8. b razreda naše škole, Marino Bogović, Nives Levatić, Izidora Osonjački i Ema Stankus, uz vodstvo učiteljice engleskog jezika Nataše Kurbanjev, odradili su prvi od tri planirana posjeta partnerskim školama s kojima sudjeluju u projektu Reading is fun. Posjetili su Osnovnu školu grofa J. Drakovića u Klenovniku gdje su se okupili i ostali sudionici projekta – Osnovna škola Kneginec Gornji i Osnovna škola Vinica.

Prva aktivnost bila je međusobno upoznavanje sudionika uz igru speed date, zatim je slijedio glavni dio susreta, čitanje na engleskom jeziku, u kojem su učenici pročitali citat po izboru te ukratko rekli zašto su ga odabrali i što ti stihovi za njih znače. Slijedeća aktivnost bila je očitavanje QR kodova mobitelima u kojima su se skrivali dijelovi recepata i to za izradu klipića, čokoladnih brownies-a i američkih palačinki. Izvlačili smo papiriće po bojama te se tako podijelili u skupine. Svakoj skupini pripao je određeni recept te se zanimljiva aktivnost pečenja odvijala u zadrugarskoj prostoriji za izradu licitara. Radionica je bila vesela, opuštena i prepuna smijeha. Neki učenici iskušali su se u aktivnostima koje kod kuće baš i ne rade, npr. pranje posuđa ili valjanje tijesta. Degustriranje ukusnih delicija nastavili smo u učionici engleskog jezika gdje smo se na početku i okupili. Učenici domaćini proveli su goste po školi koja im se, prema komentarima, vrlo svidjela.

Bilo je to uspješno i zabavno druženje na engleskom jeziku te s nestrpljenjem iščekujemo sljedeći susret u siječnju 2020. koji će se održati u OŠ Vinica.