Ljubav nek obasja svijet k'o čarobni vatromet

Svečana Božićna priredba koju su pripremili učenici i učitelji naše škole održana je u petak, 20. prosinca u Pastoralnom centru Vilim Cecelja u Svetome Iliji. Simpatični božićni patuljci proveli su nas kroz božićnu bajku.

Program božićne bajke, koju je osmislila učiteljica Martina Lakuš, vodili su šestaši Sebastijan Farkaš i Jana Hosni. Ovaj voditeljski par pripremala je učiteljica Sunčana Lelkić, koordinatorica ovogodišnje priredbe.

Priredba je započela pjesmom Malog pjevačkog zbora koji je zapjevao Zvoni zvon; din, din, don. Male pjevače pripremale su učiteljice Mirjana Osonjački i Sanja Kolenko. Veliki zbor najprije nas je očarao pjesmom Whisper, a potom su uz pratnju tamburaša izveli pjesmu Sretan Božić svemu svijetu. Za ovu glazbenu čaroliju zaslužna je učiteljica Jelena Keretić.

Svi znamo da se prije puno godina, tamo daleko na istoku, spustila čarobna noć. Događaje u Betlehemskoj dolini prikazala nam je Scenska skupina viših razreda koju vodi učiteljica Maja Priher. Oni su za publiku izveli recital Sveta noć. Radost blagdana plesnim pokretima dočarale su male plesačice koje je pripremala učiteljica Anica Hajdinjak. Svoju koreografiju otplesale su uz pjesmu Hallelujah koja je u srca svih prisutnih uvukla toplinu i mir. Na ove nastupe nadovezale su se i učenice Klara Težak i Lorena Vugrin koje su recitalom Na Badnju večer dokazale da snaga malog Božića u svakom srcu sja.

Dramska družina nižih razreda pokazala nam je kako napraviti snješka, a potom smo se s hladnog snijega preselili u toplu pekaru. Dramska družina Blümchen objasnila je na njemačkome jeziku što se sve događa u božićnoj pekari. Male glumce pripremale su učiteljice Danica Detić i Maja Majnarić.

Članice plesnog studija Takt pokazale su da Božić doista dolazi u ritmu glazbe i plesa. Podsjetile su nas kako se pleše bečki valcer, a potom su sve rasplesale plesom cha-cha-cha. Njihov je voditelj gospodin Igor Šalamun.

Za svoje nastupe učenici su bili nagrađeni velikim pljeskom, a njihove učiteljice su u znak zahvale za odličnu pripremu primile božićne zvijezde. Božićnu zvijezdu u znak zahvale primili su i učiteljica Dijana Piskač i domar Stjepan Koren koji su ukrasili dvoranu ukrasima koje su izradili učenici naše škole. Zvijezdu su dobili i tonski majstor učitelj Igor Puček i učiteljica Gordana Šimunec koja je božićnu bajku zabilježila fotoaparatom. Pred sam kraj programa publici se toplim riječima obratila ravnateljica Anđelka Rihtarić koja je sve podsjetila na pravu vrijednost i značenje blagdana.

Potom je uslijedilo božićno iznenađenje. Na pozornicu je stao Učiteljski zbor koji je za svoje učenike, ali i ostale uzvanike u tajnosti pripremio, a potom otpjevao pjesmu Božić dolazi. Učitelji su već godinama željeli svojim učenicima pokloniti pjesmu, a to im je uspjelo tek sada. Naime, u vrijeme štrajka svakodnevno su se okupljali i marljivo uvježbavali pjevanje. Učiteljski zbor uvježbala je učiteljica Jelena Keretić, a u pratnji je na električnoj gitari svirao učenik Luka Picek. Malo je reći da je publika bila oduševljena.

Na samome kraju priredbe na pozornicu su se još jednom došuljali patuljci koji su svima skupa zaželjeli sreću, ljubav, zdravlje, veselje i sve najbolje u nadolazećoj 2020. godini.