Franja Sokol – učenica generacije 2019./2020.

I ove školske godine, iako nastavu nismo završili u školskim klupama, održan je izbor  učenika generacije. Oba osma razreda predložila su po tri kandidata za učenika generacije. Učenici 8. a razreda predložili su Anu Cikač, Saru Pintarić i Sebastiana Cinkuša, dok su učenici 8. b razreda predložili  Izidoru Osonjački, Franju Sokol i Leona Malnara. Učiteljsko je vijeće za učenicu generacije 2019./2020. odabralo Franju Sokol.

Franja je tijekom svih osam godina osnovnoškolskog obrazovanja bila odlična učenica uzornoga vladanja. Školske obveze izvršavala je redovito te je s posebnom pažnjom i uljudnošću  pristupala svima, i učenicima, i zaposlenicima škole. Rado je pomagala suučenicima u radu i učenju. Pohađala je dodatnu nastavu iz Fizike, Kemije i Njemačkoga jezika. Sudjelovala je na natjecanjima iz Geografije, Matematike, Fizike, Njemačkog jezika i Kemije. Iz Kemije i Njemačkog jezika plasirala se na županijsku razinu, a na županijskoj razini smotre LiDraNo sudjelovala je od petoga do sedmoga razreda. Svoje glazbene sposobnosti pokazala je na natjecanju Max traži zvijezdu te na županijskoj i državnoj smotri zborova. Bila je uključena i u brojne izvannastavne i izvanškolske aktivnosti: u našoj je školi bila članica Pjevačkog zbora i Vrtlarske skupine, a bila je uključena i u rad Crkvenog zbora “Lahori” te KUD-a Beletinec.

Na svečanoj podjeli svjedodžbi učenicima osmih razreda,  koja se održala 7. srpnja 2020. godine u Pastoralnom centru “Vilim Cecelja”, Franja je proglašena za učenicu generacije, a ravnateljica škole Anđelka Rihtarić uručila joj je cvjetnu kutiju i prigodan poklon općine Sveti Ilija – prijenosno računalo. Iznenađena i dirnuta, Franja je zahvalila na izboru i poručila da će i dalje marljivo učiti i biti uzorna učenica.