EKIPA NAŠE ŠKOLE SUDJELOVALA JE NA ŽUPANIJSKOM ONLINE NATJECANJU "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"

U svijetu knjiga

Knjigoljupke Jana Hosni, 7.a, Iva Detić, 6.b i Ema Kefelja, 5.a članice su ekipe koja je u ponedjeljak, 1. ožujka 2021. uspješno predstavila našu školu na 12. županijskom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“. Natjecanje je ove godine zbog epidemiološke situacije prvi puta provedeno u online okruženju putem platforme Microsoft Forms. U online kvizu znanja, znanje su odmjerile ekipe iz 19 osnovnih škola Varaždinske županije. Naša ekipa nastupila je pod zaporkom 12345 SOVICE i zauzela odlično 6. mjesto.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je U svijetu knjiga, a učenice su za natjecanje trebale pročitati romane Matilda Roalda Dahla, Demon školske knjižnice, Moree Banićević, Miris knjige Jadranke Klepac i Tom Gates: Svjetski dan knjige: Najbolji u povijesti (dosad), Liz Pichon.

Osim razumijevanja pročitanog teksta, radnje romana i karakterizacije likova, na natjecanju je trebalo pokazati i poznavanje biografije autora romana, poznavanje opće kulture te sposobnost zaključivanja u čemu su naše predstavnice bile uspješne. Svaka je učenica online kviz rješavala zasebno, a njihovi su se bodovi na kraju zbrojili. Zajedno su kao ekipa osvojile 111 bodova.

Čitateljice je za natjecanje pripremala knjižničarka Tatjana Slunjski.

Tijekom online natjecanja koje je provedeno u informatičkoj učionici naše škole s učenicama su bile članice Povjerenstva - pedagoginja Iva Čižmešija i učiteljica Sunčana Lelkić.

Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ nacionalni je projekt koji su pokrenuli knjižničari iz Međimurske županije. Ovim se projektom slavi knjiga i čitanje, knjižnice i obrazovanje, promiče se istraživački i timski rad, ali i individualni napor učenika.

12. sezona "Čitanjem do zvijezda" za osnovne škole okupila je 198 škola iz cijele Hrvatske te je i u ovoj 2021. godini koju je Vlada Republike Hrvatske proglasila Godinom čitanja potaknula na čitanje više od 1500 učenika i njihovih mentora.

Čestitamo našim čitateljicama, našim mudrim sovicama! Želimo im da i dalje čitaju i putuju svijetom knjiga gdje je sve moguće.