U GODINI ČITANJA UČENIK VID BENKO POKLONIO SVOJE EDUKATIVNE SLIKOVNICE ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Pročitajte slikovnice i otkrijte svijetu svoje boje

Učenik 3.b razreda Vid Benko, 27. travnja 2021. godine našoj školskoj knjižnici poklonio je tri zanimljive i poučne slikovnice. Vid je učenik koji jako voli čitati i skupljati slikovnice pa je u dogovoru sa svojim roditeljima odlučio svoju ljubav prema ovoj zanimljivoj literaturi s puno slika podijeliti i sa svima nama u školi.

Tri različite slikovnice imaju ipak puno toga zajedničkoga i bila bi prava šteta ne pročitati naslove Nataše Šunić Vargec, Ples slova i Ljepota razlike te Gospođica Hoću, autorice Tihane Lipovec Fraculj.

Ove vrlo poučne i maštovite slikovnice namijenjene su učenicima, učiteljima, ali i roditeljima. U njima djeca Petar, Tin i Mila govore o svojim svakodnevnim teškoćama, o strahovima i željama. Pričaju o svojim unutarnjim bojama, o autizmu, disleksiji i disgrafiji, ali i drugim bojama koje svatko od nas nosi u sebi.

Hvala Vidu i njegovim roditeljima na lijepoj donaciji, a vas, dragi učenici, pozivamo da svakako posudite u našoj školskoj knjižnici spomenute naslove slikovnica te da sa svojim roditeljima otkrijete o kojim je bojama riječ. Možda ćete i vi otkriti  svoje boje i pomoći onima koji boje oko nas vide drukčije.