Pješice u Slugovine

Prošlo je više od godine dana otkako smo bili na zadnjem izletu. Zato su nas naši razrednici odlučili iznenaditi i odvesti u prirodu na druženje uz zabavne igre.

U petak, 4. lipnja 2021. godine, šesti su se razredi u pratnji razrednika Igora Pučeka i Sunčane Lelkić pješice uputili u Slugovine. Dan je bio sunčan i topao, a nakon 45 minuta hodanja stigli smo na svoje odredište. Kratko smo se odmorili i okrijepili te se spremili za igre koje su slijedile. Prva, meni najzanimljivija, bila je pretakanje vode iz čaše u čašu. Igrali smo u grupama od pet igrača. Igrači su prelijevali vodu iz svoje čaše u čaše suigrača, a zadnji u vrsti ulijevao je vodu u bocu. Svaka je runda trajala tri minute, a pobjednik je bila ona skupina koja je na kraju imala više vode u boci. Igru je obilježilo puno smijeha, polijevanja, vike i glasnog navijanja naših razrednika. U pauzama smo se zabavljali u hladu uz potok proučavajući punoglavce, žabe i druga stvorenja.

Nakon kratke pauze uslijedio je graničar. Razrednici su pripremili teren dok smo mi dogovarali najbolju taktiku kojom ćemo pobijediti protivničku ekipu. Ni u ovoj igri smijeha nije nedostajalo. A kako bi druženje završilo bez nogometa? Igrao je A razred protiv B razreda, a na inzistiranje naših momaka igri su se priključile i djevojke.

Izmoreni od utakmice krenuli smo prema školi. Putem smo, još pod dojmom svih događanja, shvatili da nam je upravo druženje nedostajalo tijekom ove teške godine. Svježi zrak, igra, bezbrižnost i prijatelji čine čuda. Veselimo se druženjima koja nas tek čekaju!