Medo Jurica kreće u školu

Naše je prvašiće  ove godine razveselio Medo Jurica, maskota Crvenoga križa. S učenicima se fotografirao i podijelio informativno – preventivne letke sa savjetima za učenike i roditelje o sigurnosti dolaska i odlaska iz škole.

Zatim su nas i posjetili službenik Policijske uprave Varaždin i djelatnica Crvenoga križa u svojim radnim uniformama. Policijski službenik pokazao je djeci kako se pravilno kretati u prometu. Na zanimljiv i poučan način poučio je djecu najvažnijim pravilima kojih se trebaju pridržavati u prometu da bi izbjegli nezgode. Učenici su rado sudjelovali u rješavanju zadanih prometnih situacija.

Djelatnica Crvenoga križa upoznala je učenike sa sadržajem kutije prve pomoći. Učenicima je na zanimljiv način pokazala kako postupiti u slučaju ozljede njihovih prijatelja. Kao nagradu za aktivnost razredi su dobili svojeg razrednog prijatelja medu kojemu trebaju dati ime. Medo će ih moći tješiti dođe li do kakve ozlijede. Učenici su bili radoznali te su aktivno sudjelovali u razgovoru i postavljali pitanja.

Predavači su učenicima podijelili slikovnice koje će učenici pročitati sa svojim roditeljima.