Priča koju vrijedi ispričati

Osmašica Rea Kanižić sa svojom je mentoricom Majom Priher sudjelovala na državnoj smotri LiDraNo 2022. koja se od 25. do 27. travnja 2022. godine održala u Vodicama. Rea je svoj novinarski rad Život u fasciklu, uz još 14 pozvanih učenika, predstavila na okruglome stolu koji su vodili Antonela Nižetić-Capković, Saša Drach, Hrvatka Kuko i Marko Podrug.

Nakon čitanja odabranoga ulomka Rea je odgovarala na pitanja povjerenstva koje je pohvalilo njezin članak te način pisanja u kojemu hrabro progovara o izazovu s kojim se suočila njezina obitelj.

U radionici, koja se održala nakon okruglog stola, Rea je naučila nešto više o pisanju vijesti, s naglaskom na oblikovanje naslova.

Nakon radnoga dijela Smotre, Rea i mentorica uživale su u druženju, stjecanju novih prijatelja te literarnim, scenskim i radijskim radovima izvedenima na zatvaranju Smotre.