Dječji časopisi su namijenjeni djeci za čitanje i zabavu.

U dječjim se časopisima može pronaći mnogo zanimljivosti: priče, pjesme, križaljke, zanimljivosti o životinjama, raznim mjestima, događajima i sl.

Uz njih se djeca susreću s pisanom riječi, razvijaju vizualnu percepciju, vježbaju koordinaciju oko – ruka, uče slijediti upute, logičko razmišljanje, ali i zabavljaju i opuštaju.

Puni su zadataka vješto uklopljenih u priču koja vrlo brzo zainteresira dijete.

Dječji časopisi su: Smib, Radost, Prvi izbor, Moj planet i dr. Časopise možemo kupiti ili pročitati u knjižnici.

O svemu tome i još više nam je na zanimljiv način pričala naša knjižničarka Tatjana Slunjski, 15. studenoga 2023. na satu hrvatskoga jezika u našoj školskoj knjižnici.

Budući da su se učenici upoznali sa svim navedenim časopisima već u prvome razredu, sada su napisali i svoja mišljenja o njima.

Fotografije

Moj najdraži časopis je Prvi izbor. Ima odlične tekstove. Čitam ga u slobodno vrijeme. Kad odrastem voljela bih biti urednica svojeg časopisa.

(Tereza Lelkić, 2.a)

Volim čitati Smib. Čitam uglavnom u knjižnici. Lijepo mi je vidjeti i druge učenike kad čitaju dječje časopise i rješavaju križaljke.

(Tino Šinko, 2.a)

Najdraži mi je časopis Moj planet jer ima mnogo zanimljivih tekstova o životinjama i prirodi.

(Leda Milinković, 2.a)

Meni je najdraži dječji časopis Moj planet. Čitam ga u slobodno vrijeme. Željela bih upoznati urednika tog časopisa.

(Lorena Cikač, 2.a)

Najbolji mi je časopis Smib. Volim čitati Slikopriče i stripove kojih ima baš u Smibu. Htio bih vidjeti kako nastaje Smib.

(David Šinko, 2.a)

Volim rješavati križaljke, labirinte i zadatke za vrijeme velikog odmora. Njih ima u Smibu zbog čega volim taj dječji časopis.

(Mateo Copak, 2.a)

Volim čitati Moj planet jer ima u njemu mnogo o životinjama i o svemiru. Jednog dana bih i ja želio uređivati neki časopis.

(Arian Kovčin 2.a)

Smib mi je najbolji. Čitam u knjižnici. Volio bih uređivati dječji časopis, ali prije toga htio bih vidjeti kako se uopće pravi časopis.

(Kevin Šinko, 2.a)

Sviđa mi se strip na kraju Smiba jer ga mogu lako pročitati i razumjeti. Sretan sam da mogu dječje časopise čitati u školi, u knjižnici, kad imam slobodnog vremena.