Nika i sudoku

Učenica naše škole Nika Đurkas je, zahvaljujući svojoj mentorici i učiteljici Matematike Snježani Plantak, dospjela do visokog prvog mjesta na školskome Natjecanju u rješavanju SUDOKU zadataka te stigla i do regionalnoga Natjecanja koje se je održalo u V. osnovnoj školi Varaždin.

Nika se sa svojom mentoricom u subotu, 25. studenoga 2023. zaputila u V. osnovnu školu Varaždin, gdje se održavalo regionalno Natjecanje. Na početku je uslijedio pozdrav ravnateljice škole te kratke obavijesti o samome Natjecanju. Nakon što su se učenica i mentorica pobliže upoznale s pravilima, zaputile su se do učionice gdje su se i rastale.

Natjecanje je bilo podijeljeno u četiri dijela, a za svaki se dio bodovala točnost zadataka i vrijeme riješenosti. Učenici su nakon svakoga od četiriju dijelova imali kratak odmor na kojem su malo razbistrili misli i protegnuli noge. Svi su se na kraju počastili sokom i pizzom te nakon toga krenuli kućama.

Nika je na regionalnome Natjecanju završila na 75. mjestu od ukupno 284 sudionika. Jako je zadovoljna svojim uspjehom, a još je zadovoljnija njezina mentorica Snježana Plantak.

Projekt SUDOKU natjecanja planiran je s ciljem razvoja vještine rješavanja logičkih i problemskih zadataka kod djece i mladih. Nositelj i organizator natjecanja je Hrvatska Mensa te Enigmatski klub ''Božidar Vranicki'' uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje, a uz financijsku potporu sponzora i donatora. Natjecanje se odvija u tri dobne skupine: Bistrići (1. - 4. razred OŠ), Kadeti (5. - 8. razred OŠ) i Juniori (svi razredi srednje škole), te na tri razine: školsko, regionalno i državno.

Naša je škola po treći put sudjelovala na Natjecanju u rješavanju SUDOKU zadataka i po treći put imala predstavnika na regionalnome natjecanju. Veselimo se budućim uspjesima naših učenika na ovome natjecanju.