Sedmašica Klementina ovogodišnja je najčitateljica naše škole

Povodom obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica, 7. studenoga 2016. u Županijskoj palači u Varaždinu, treću godinu zaredom, organizirana je svečanost dodjele nagrada najčitateljima školskih knjižnica osnovnih i srednjih škola te najvjernijim korisnicima gradskih knjižnica Varaždinske županije.

Župan Predrag Štromar te njegov zamjenik Alen Kišić uručili su prigodne nagrade na spomenutoj svečanosti kojoj je prisustvovalo 33 učenika osnovnih te jedanaest učenika srednjih škola. Među njima se našla i Klementina Bauk, naša učenica 7.b razreda. Ona je nagrađena knjigom bivšeg televizijskog voditelja, a danas dječjeg pisca Siniše Cmrka „Zvrk domaćinstvo: Zapisi mačka Pisa u stihoPisu“.

Klementina je ponijela titulu ovogodišnje najčitateljice naše škole budući da je u prošloj školskoj godini među svim učenicima predmetne nastave posudila i pročitala najviše knjiga iz naše školske knjižnice. U njezinim su se rukama osim lektirnih djela našle i knjige o Harryju Potteru, Lauri i drugim likovima znanstveno-fantastičnih romana koje obožava čitati. Ljubav prema knjizi i čitanju Klementina pokazuje i sudjelovanjem na natjecanju „Čitanjem do zvijezda“.

Podsjetimo, obilježavanje Dana hrvatskih knjižnica pokrenulo je Hrvatsko knjižničarsko društvo 2010. godine, a kao datum obilježavanja odabran je datum donošenja prvog hrvatskog Zakona o bibliotekama 11. studenoga 1960. godine.