Emina fotografija među deset najboljih

U ponedjeljak, 27. veljače 2017. godine održan je LIK-2017. - Županijsko natjecanje iz likovne kulture. Domaćin smotre bila je I. osnovna škola Varaždin.

Ove je godine poticaj za stvaralaštvo bila tema - Ritam svjetla i ritam boja, u vrlo zanimljivoj vizualnoj tehnici - fotografiji. Učenici danas vrlo često, gotovo svakodnevno koriste fotografiju te ih se ovim natjecanjem potaknulo da se fotografijom bave na sasvim drugačiji način.

U našoj školi je na školskoj razini natjecanja sudjelovao 21 učenik. Na županijsku razinu natjecanja poslano je 10 fotografija. Ponosni smo što je Županijsko povjerenstvo odabralo fotografiju Eme Priher, učenice 8.a razreda za državnu razinu natjecanja te fotografije još triju naših učenica (Irena Detić, 8.b, Danijela Bauk, 8.b i Veronika Kaniški, 8.b) da krase izložbu na Smotri likovnog stvaralaštva.

Kroz medij fotografije čovjek može pisati svjetlom, tj. na neki način zarobiti svjetlost. Stoga nam je za proces stvaranja vrlo značajna misao njemačkog skladatelja Roberta Schumanna: „Slati svjetlost u dubine ljudskog srca – to je poziv umjetnika.“

Uživajte u fotografijama koje su snimili naši učenici - pogledajte ih u fotogaleriji.