Posjet gradu u kojem anđeli "spiju"

U četvrtak, 4. svibnja 2017. godine, učenici drugih razreda bili su sa svojim učiteljicama Ljubicom Barulek i Mirjanom Osonjački  na izletu u Varaždinu.

U pratnji naše tete Ivanke iz Galilea, prošetali smo centrom grada gdje smo vidjeli mnoge palače i crkve te smo saznali da je Varaždin grad anđela. Vidjeli smo i mjesto gdje spavaju anđeli – Anđelinjak.

Nakon malo odmora na klupicama, zaželjeli smo želju kod kipa Grgura Ninskog kojega smo svi primili za palac da nam se želje ostvare.

Posjetili smo i našu Katedralu gdje smo svi zajedno molili i otpjevali pjesmu.

Prošetali smo zatim do Pošte, gdje smo se upoznali s načinom slanja pisama nekada i danas. Naučili smo i tko su filatelisti - skupljači poštanskih markica.

Zaslužili smo odmor pa smo sjeli kraj fontane uz kazalište. Tamo smo se zasladili sladoledima i malo poigrali.

Prošetali smo i bedemima Staroga grada. Obećali smo teti Ivanki da nikada nećemo šarati po zidovima našeg Staroga grada.

Ručali smo u Studentskom centru, te smo nakon ručka autobusom otišli do Arene Varaždin, velike sportske dvorane koja je uz rijeku Dravu. Razgledali smo dvoranu, a nakon toga prošetali smo nedavno uređenom trim- stazom. Tu nam je bilo jako veselo i zanimljivo.

Umorni od puta i razgledavanja, ali noseći divne uspomene, vratili smo se sretni svojim kućama.