Šetnja Zagrebom

Učenici petih i šestih razreda odmorili su se na jedan dan od školskih klupa. U pratnji učiteljica Maje Priher, Martine Sedlar, Mirjane Vrček, Petre Bošnjak i Magdalene Njegovec  prošetali su 27. travnja 2017. gradom Zagrebom.

Toga dana, u 8,00 sati  ujutro svi smo se okupili pred školom i nestrpljivo dočekali autobus koji nas je odvezao u Zagreb. U kazalištu „Žar ptica“ pogledali smo predstavu Bajka o Žar ptici. Predstava nas je poučila da se ne isplati biti zao jer dobro uvijek pobijedi.

Iako nismo bili u našim svakidašnjim klupama, sjeli smo u klupe stare škole odnosno Hrvatskog školskog muzeja u Zagrebu. Voditeljica muzeja Ivana Dumbović Žužić pokazala nam je razne dijelove školske opreme, učeničke ručne i likovne radove, stare užbenike, fotografije i dokumente. Objasnila nam je kako su naši preci učili i radili, koje su predmete imali, što su odijevali i kako su se morali ponašati. U muzeju smo razgledali i ostavštinu odnosno izložbu  Grigora Viteza pod nazivom  Kad bi drveće hodalo.

Nakon što smo se uvjerili kako imamo sreću lakšeg obrazovanja za razliku od naših baka i djedova, prošetali smo Botaničkim vrtom i istražili mnoge zanimljive biljke. Najviše smo uživali u različitim, opojnim mirisima cvijeća koje je u to doba cvalo.

Svojim domovima smo se vratili puni znanja i dojmova.

Nadamo se da će biti još mnogo ovakvih posjeta i predstava. Najljepše je na kraju vidjeti osmijeh i zadovoljstvo učenika nakon poučnog i sadržajem ispunjenog dana.