Veseli dan uz Jumicar

U srijedu, 24. svibnja 2017. godine u OŠ „Vladimir Nazor“, Sveti Ilija proveden je Program prometne kulture za najmlađe u kojem je sudjelovalo 14 učenika 2. a razreda i 13 učenika  2. b razreda  te 12 učenika 2. razreda iz OŠ Beletinec.  Organizatore  programa i goste dočekao je i pozdravio zamjenik ravnateljice, učitelj Darko Meštrić.

Organizator ovoga programa bio je Jumicar u suradnji s PU varaždinskom, DVD-om Sveti Ilija i GDCK Varaždin. Program se sastojao od teorijskog i praktičnog dijela. U teorijskom dijelu održano je multimedijsko interaktivno predavanje na kojemu su djeca učila o sigurnom ponašanju u cestovnom prometu. Predavanje je održao instruktor iz Jumicara gospodin Domagoj Štetner.

Praktični dio programa odvijao se na prometnom poligonu postavljenom na školskom igralištu. Učenici su bili podijeljeni u tri skupine te su se izmjenjivali u aktivnostima. Dok je jedna skupina učenika na poligonu samostalno upravljala vozilima za obuku na motorni pogon, druga skupina je slušala predavanje o radu vatrogasaca te su  upoznali opremu vatrogasaca i vatrogasnih vozila. Treća skupina je za to vrijeme sudjelovala u radionici GDCK  Varaždin i usvajala nova znanja o prvoj pomoći. Učenici su marljivo i savjesno sudjelovali u edukaciji. Aktivnosti na poligonu vodili su gospodin Mario Medenjak iz službe za prevenciju PU varaždinske, gospođa Kristina Panić djelatnica PU varaždinske i gospodin Domagoj Štetner iz Jumicara. Hvala im na zanimljivom programu.

Hvala i članovima DVD-a Sveti Ilija, njihovom predsjedniku gospodinu Franji Levatiću, predstavnici Općine  Sveti Ilija Ivani Košćak, članovima GDCK gospodinu Josipu Kanižiću i Ani - Mariji Čurdija. Usprkos kiši koja je pratila praktičnu nastavu na poligonu, svi prisutni bili su vrlo zadovoljni provedbom cijele edukacije.

Za uspješno sudjelovanje u provedenom programu  učenici će dobiti zaslužene diplome.

Dojmovi učenika:

U školi sam vozila autić žute boje. Naučili smo da se svi sudionici u prometu moraju oprezno i odgovorno ponašati.

Dorotea Fogec, 2.a

Danas je u školi bilo uzbudljivo. Učili smo o pružanju prve pomoći ozlijeđenima. Trudio sam se poštivati prometna pravila dok sam vozio crveni autić. Na kraju smo se fotografirali. Veselim se diplomi koju ću dobiti.

Kristijan Kožul, 2.a

Na našem igralištu bili su postavljeni prometni znakovi i semafor. Dorotea i ja vozile smo se u žutom autiću. Vozila sam neoprezno i prošla kroz crveno. To nije bilo dobro. Vidim da nije lako voziti auto.

Leona Domislović, 2a

Učili smo kako pravilno prelaziti preko zebre i pomagati starijim osobama u prometu. Kasnije sam vozila autić. Svidjelo mi se biti vozačica. Baš je bilo lijepo i zabavno!

Viktorija Beli, 2.a

Vožnja automobilom bila je super! Automobil sam vozio s prijateljem Rokom. Tijekom vožnje morali smo paziti na prometne znakove. Najbolje mi je bilo kada smo morali skrenuti u zavoj.

Jan Levatić, 2.b

Meni je najljepše bilo voziti se u autiću zato jer volim aute i brzu vožnju. Zanimljivo mi je bilo učiti kako se spašavaju ozlijeđeni ljudi i pruža im se prva pomoć. Policajka nam je objasnila kako naplaćuje kazne vozačima. Taj dan mi je bilo jako lijepo u školi.

David Šredl, 2.b

Danas mi je u školi bilo baš lijepo i zabavno. U posjetu su nam došli vatrogasci i policajci koji su nam dopustili da uđemo u njihova vozila. Nakon toga smo se vozili u autićima.

Jana Kefelja, 2.b

Bilo mi je super kad smo imali predavanje. Jednako tako bilo mi je zabavno u policijskom automobilu. Najzabavnije mi je bilo kada smo vozili autiće.