Obitelj, priroda i sport u Slugovinama

18. i 19. svibnja 2017. učenici nižih razreda naše škole sudjelovali su u projektnim danima pod nazivom Obitelj, priroda i sport. Projektni dan održan je na prostoru Edukativno-rekreacijskog centra Slugovine u obližnjem selu Seketin. Uz učitelje i učenike na projektnim danima sudjelovali su Udruga Abeceda i RSU Seketin.

Krenuli smo autobusom do Seketina. Praćeni prekrasnim vremenom učenici su žurnim koracima koračali puteljkom od autobusne stanice do Slugovina. Žustro su raspravljali o aktivnostima koje bi ih mogle očekivati. Što smo se više približavali Slugovinama, to su djeca bila sve nestrpljivija. Učenicima je doček priredio učitelj Darko Meštrić, razrednik 3.b razreda te predsjednik Udruge Abeceda.  Kad su stigli na odredište, učenici su pohrlili prema svojim radnim mjestima. Nakon kratke okrjepe, učitelj je proveo sve učenike kroz Edukativno-rekreacijski centar te ih upoznao sa sadržajima pripremljenima za njih.

Najprije nastava. Učenici su prionuli na posao. Sadržaje  likovne kulture, hrvatskog jezika, glazbene kulture, prirode i društva te tjelesne i zdravstvene kulture učenici su povezivali sa sadržajima i raznim mogućnostima rekreativno-edukacijskog centra Slugovine  Nakon likovne kulture svako radno mjesto bilo je puno prekrasnih slika, svaka posebna, slika iste prirode nacrtana na mnoštvo različitih načina. Tijekom užine u oba dana posjetili su nas članovi RŠU Seketin. Iznenadili su nas i obradovali kokicama. Ovim im se putem još jednom zahvaljujemo te se radujemo sljedećoj suradnji. Nakon užine  za učenike su bile pripremljene razne zanimljive igre: graničar, rušenja limenki, bacanea obruča i rušenja čunjeva. Svaka je igra bila pomno objašnjena i svaki se razred okušao u svim igrama. Učiteljice su podržavale učenike te im davale korisne savjete i upute. U nekim igrama okušale su se i same učiteljice. U 16.00 h počeli su pristizati roditelji. Svi su pogledom tražili svoje dijete. Sad je započela glazbena kultura. Svaki je razred priredio pjesmu koju je otpjevao pred ostalim učenicima i roditeljima. Učenici su bili nagrađeni gromoglasnim pljeskom, a razrednice su ponosne na izvedbe i hrabrost svojih učenika.

Na samom kraju oba projektna dana, Slugovine su posjetili predstavnici Streličarskog kluba Varaždin. Pokazali su nam svoje vještine gađanja lukom i strijelom. Najprije su nas upoznali sa streličarstvom, pokazali nam mete i različite lukove. Zatim su demonstrirali uporabu luka i strijele. Gledali smo u čudu kako svaki pokušaj završava točno u sredini mete. Oni su bili pribrani i smireni, a djeca su ih gledala s obožavanjem i divljenjem. Naravno da su svoje streličarske vještine pokazali i najhrabriji roditelji. Bilo nam je drago što je bilo toliko zainteresiranih očeva, a i uz malo poticanja i mama. Nakon streličarskog kluba, na kraju projektnih dana, učenike, roditelje i učitelje je pozdravila naša ravnateljica Anđela Rihtarić.