Pustolovno veliko finale

Osmaši su posljednji dan nastave u pratnji razrednika Igora Pučeka i Marije Ružić te s. Leopolde Kefelja i vjeroučitelja Bojana Sokola proveli u Lici, srcu Hrvatske, nedaleko grada Gospića, u malom, tipičnom ličkom selu Rizvanuša koje se nalazi u Parku prirode Velebit te u Smiljanu.

Za sigurnu i uspješnu vožnju bila je zadužena vozačica Marina, a o ostvarenju ciljeva i zadataka terenske nastave brinula je turistička voditeljica Martina.

Ekskurzija je za osmaše bila prava pustolovina. Svi učenici, njih 37, okušali su se u jedinstvenim, atraktivnim i pustolovnim aktivnostima te provjerili svoju hrabrost, spretnost i sposobnosti u Pustolovno-izletničkom centru „Rizvan City“. Uz savjete i pomoć djelatnika Centra uspješno su svladali visinske prepreke između stabala, spuštali se malim i velikim ziplineom. Oni spretniji, s manje ili više uspjeha, popeli su se na umjetnu stijenu. Uz mnogo vriske i vike učenici, ali i učitelji, ljuljali su se na divovskoj ljuljački. Pojedini učenici okušali su se i u ljudskom stolnom nogometu, streličarstvu i gađanju iz puške. Skupina učenika isprobala je svoje ratne vještine u maskirnim uniformama i puškom u ruci boreći se u zaštićenom terenu za paintball.

Nakon uzbudljivog boravka u Pustolovno-izletničkom centru, posjetili smo i Memorijalni centar "Nikola Tesla" u Smiljanu, rodnome mjestu hrvatskog izumitelja. Saznali smo mnoge zanimljivosti  o njegovom životu i radu te se opustili i zabavili na igralištu sa zanimljivim i neobičnim spravama.

Kući smo se vratili iscrpljeni, ali ispunjeni doživljajima i sretni. Bio je to posljednji zajednički izlet ove generacije osmaša.

« Svibanj 2024 »