Veliki, hrabri i nasmijani - naši prvaši

U našoj su školi 4. rujna 2017. učenici 1. razreda započeli svoj prvi školski dan. Bilo je to za njih uzbudljivo iskustvo. Kako bi taj dan prvašićima ostao u lijepom sjećanju, njihove učiteljice Marija Milutina i Anica Hajdinjak s ljubavlju su pripremile  prigodni program, a  ravnateljica škole Anđelka Rihtarić zaželjela im je dobrodošlicu.

Voditelji programa bili su Hana Posavec-Lončarić i Petar Cepanec.  Uvježbani učenici 5.a i 5.b razreda otpjevali su pjesmu  Sretno odrastanje, Čarobne riječi, Limači smo mali mi, odbrojali brojalicu Gin gan guli, krasnoslovili šaljive stihove Škola i stihove pjesme Josipe Franjić Radulović Budi svoj. Na kraju programa učenici su prvašićima poklonili još jednu pjesmu uz ples Mi smo đaci veseljaci i zaželjeli da budu veseli, sretni i uspješni đaci. Nakon pjesme i plesa slijedilo je prozivanje i raspodjela  učenika u a i b razrede. Učenici i učenice, sveukupno trideset i jedan prvaš, s uzbuđenjem i veseljem krenuli su  za svojim učiteljicama u učionice, a pratili su ih njihovi roditelji.

Kao što je i sama ravnateljica istaknula, čeka ih uzbudljivo razdoblje, puno dobrih i loših stvari, ali poručila je njima i njihovim roditeljima  da u svemu što rade daju najbolje od sebe i da uvijek budu vedri i hrabri.